З окупації на Харківщині евакуювали 753 людини

05.09.2022 20:22 Борова
5 вересня відбулась чергова евакуація з тимчасово окупованих територій Харківщини через Печенізьку дамбу.

Про це повідомили у Борівській селищній раді. З 753 евакуйованих людей, 163 – це діти. Окрім того, з окупації вдалося вирватися й кільком жителям Борівщини. За словами міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, волонтери евакуювали й 30 домашніх улюбленців.

– Сьогодні з тимчасово непідконтрольних районів Харківщини виїхали 753 людини. А ще сьогодні волонтери вивезли 30 домашніх собачок. Своїх не кидаємо. Нікого і ніколи. Волонтери просто супер! – поділилась вона.

Тим часом у Борівській селищній раді наголосили, що повертатися в громаду вкрай небезпечно. Загроза обстрілів, підриву на мінах, бойових дій, жорстокого поводження військових рф щодо мирних мешканців – не зникла.

– Почастішали випадки зникнення чоловіків на Борівщині. Чоловіків призовного віку забирають з власних осель і з мішками на голові вивозять у невідомому напрямку. Дехто з них потім повертається додому, доля інших залишається невідомою, – зазначили у Борівській селищній раді.

Загалом ситуація в громаді напружена та неспокійна, все частіше чутно вибухи з боку Ізюма, Куп’янська, Донецької та Луганської областей. Місцеві живуть з постійним відчуттям близької небезпеки й під високим психологічним тиском. 

Автор: Анастасія Хушану