З окупованих територій Харківської області евакуювали майже 800 осіб

15.08.2022 21:00 Борова
З окупованих територій Харківської області волонтери евакуювали майже 800 людей. Подібні евакуації зазвичай проводяться щопонеділка.

Про це повідомляє Борівська селищна рада.

З окупованих громад Харківської області, в тому числі й з Борівської, волонтери евакуювали 784 людини. З них 261 дитина та 17 осіб з інвалідністю. Евакуація відбувалася через печенізьку дамбу. Зазвичай такі заходи проводяться кожного понеділка.

У самій Борівській громаді немає мобільного зв’язку та Інтернету. Також з’явився дефіцит ліків та інших медикаментів. Ті медичні засоби, які завозять з російської федерації, не покривають потреби населення та мають низьку якість і високу ціну.

Однією з найбільших проблем громади є відсутність можливості перевести гроші у готівку. Це найбільш важливо для пенсіонерів. Усього на Борівщині зареєстровано 5942 пенсіонери. З них 4100 отримують пенсії на банківські картки, а 1842 особи мають отримувати пенсію через відділення «Укрпошти». Якщо пенсіонери з банківськими картками можуть зняти гроші в інших населених пунктах, то ті люди, які отримують пенсії через «Укрпошту», не можуть забезпечити себе грошима, адже «Укрпошта» не працює на окупованих територіях.

Також в окупації продовжується підготовка до навчального року в школах. Усі школи, які хочуть почати навчання, мають отримати російську акредитацію. За інформацією селищної ради, жоден навчальний заклад Борівської громади такої акредитації не отримав.