Циркунівський голова розповів про ситуацію в громаді та попросив допомоги

28.06.2022 07:53 Циркуни
Фото надані місцевими жителями Фото надані місцевими жителями
Щоденно Циркунівська громада, яку в травні було звільнено від окупантів, знаходиться під обстрілами. Ризикуючи життям, волонтери доставляють сюди гуманітарну допомогу, але з подальшою логістикою є багато труднощів.

Ситуацію в громаді прокоментував «Слобідському краю» Циркунівський сільський голова Микола Сікаленко.

– У громаді зараз дуже напружена та небезпечна ситуація. Постійні обстріли, постійні руйнування. На жаль, майже щодня ми маємо поранених та загиблих. Навіть перебування у підвалах є небезпечним, не кажучи вже про пересування вулицями, – повідомив Микола Сікаленко. – Зараз у громаді залишається така кількість людей: близько 1000 людей у Циркунах, 700–500 – у Руських Тишках. Населені пункти Бутенкове, Михайлівка, Олександрівка, Черняки, Петрівка, Українське практично пусті – принаймні у нас є інформація, що там не більше 10–15 мешканців нашої громади. Але, можливо, там є люди, які в момент початку війни були на своїх дачах. За річкою, в Руських та Черкаських Тишках, зараз, за нашою інформацією, знаходиться 240 людей. В основному це літні люди. Ми намагаємося доставляти їм допомогу навіть під обстрілами.

З «гуманітаркою» громаді допомагають волонтери та військова адміністрація. Але очільник Циркунівської ТГ зауважив, вони з однодумцями фізично не мають можливості розвозити гуманітарну допомогу по хуторах. Навіть у Руські Тишки везуть тільки тоді, коли дозволяють обставини, бо по цьому населеному пункту гатять ще сильніше та частіше, ніж по Циркунах.

– А ще, крім того, що йдуть постійні обстріли, у нас немає ані транспорту, ані бензину, ані людей, які б допомагали, – в населених пунктах залишились переважно літні люди. Навіть у мене немає транспорту: нагадаю, що під час окупації, коли мене було заарештовано рашистами, все моє майно, зокрема автомобіль, було викрадено окупантами, а той автомобіль, який зараз дали мені добрі люди, знаходиться в аварійному стані, і далеко на ньому не поїдеш.

Тому особлива подяка нашій невеличкій команді, яка залишилась у громаді і робить усе, що може. Це два хлопці, які на своєму особистому транспорті розвозять «гуманітарку», куди тільки можуть дістатися, і п’ять наших чоловіків, які за першим покликом завжди приходять допомогти з розвантаженням/навантаженням і працюють, як воли. Я б хотів подякувати за це кожному персонально, але задля їх же безпеки не можу зараз назвати їхні імена, – пояснив Микола Сікаленко.

Розуміючи, що власних сил явно недостатньо, голова сільської ради звертається до тих волонтерів, які прориваються до Циркунів з «гуманітаркою», з проханням не тільки доставляти вантажі до села, але й допомогти з логістикою – розвантаженням та подальшою адресною доставкою.

Також Микола Сікаленко просить мешканців громади, які залишилися вдома і мають хоч якусь можливість допомогти – транспортом, фізично та у будь-який інший спосіб, приєднатися до спільної справи.

– І ще звертаюся до тих, хто виїхав з громади або має тут родичів, але сам знаходиться в іншому місці. Поставтеся, будь ласка, з повагою та розумінням до того, в яких ми умовах працюємо і що можемо або не можемо зробити. Давайте всі з’ясування відносин залишимо на той час, коли по громаді не будуть постійно гатити. А зараз прошу допомогти кожного тим, чим він може, – наголосив Циркунівський сільський голова.

Також він подякував очільникам інших громад Харківщини, які вже запропонували свою допомогу – зокрема з будматеріалами. Наразі, на тлі постійних обстрілів, відновлювальні роботи проводити неможливо, але Микола Сікаленко сподівається, що незабаром настане час, коли допомога у відновленні Циркунівської громади буде дуже потрібна.

  • Якщо у вас є інформація про людей, яким потрібна допомога, а також якщо ви хочете допомогти з логістикою (з розвантаженням та розвезенням гуманітарної допомоги), просимо повідомити в офіційний Телеграм-канал Циркунівської сільської ради за адресою: https://t.me/tsyrkunivskasr

                        Просимо надсилати тільки необхідну та корисну інформацію.

Автор: Лариса Гнатченко