Допомога без кордонів: як партнери підтримують Циркунівську громаду
Громади на зв'язкуВода, їжа, транспорт, енергія, навчання – усе це стало доступним для мешканців Циркунівської громади завдяки допомозі міжнародних та українських партнерів.
У деокупованій Циркунівській громаді, яка й зараз потерпає від обстрілів, місцева влада проводить комплексні заходи, щоб забезпечити потреби жителів. Та без підтримки благодійників та волонтерів вирішувати багато нагальних питань було б дуже складно. За словами начальника Циркунівської сільської військової адміністрації Миколи Сікаленка, майже в кожній сфері життєдіяльності громада отримує допомогу від тих, хто став для неї справжніми друзями.
Подарунки від шотландців
Знайомство з Циркунівською громадою в шотландця Яна Гордона відбулося завдяки місцевому мешканцю Андрію Саносяну. Зараз це друг громади, який, зокрема, подарував автобус для перевезення вразливих категорій населення.
«Ще після першого візиту до Циркунів Ян був дуже вражений нашою мешканкою Катериною Юхимівною, яка у свої 96 років вправно та енергійно веде своє господарство. Повернувшись до Шотландії, він розповів про жінку своїм однодумцям і друзям, які зібрали подарунки для неї», – розповідає Микола Сікаленко.
Ян Гордон та Катерина Юхимівна
Під час чергового візиту Яна Гордона мешканці громади отримали від нього багато корисних речей. Шотландець також привіз для дітей чимало подарунків, які власноруч зробили жителі його рідного міста.
Харчі та вода
Після деокупації Циркунівської громади благодійні організації допомагають забезпечити її населення продуктами. Підтримка надходить як у вигляді продовольчих наборів, так і готових гарячих обідів.
Найбільш активні партнери громади у цій справі – Global Empowerment Mission (GEM), Всесвітня продовольча програма ООН (WFP), Фундація Говарда Баффета (HGBF), Global Empowerment Mission Ukraine, благодійний фонд «Мирне небо Харкова», які також привозять мешканцям одяг, взуття та дитячі іграшки. Гарячі обіди жителям Циркунівської громади привозить благодійний фонд «Незламні».
Продуктові набори для мешканців Циркунівської громади
Також проблемою для жителів громади є забезпечення питною водою, її теж допомагають вирішувати партнери.
«Через несприятливу екологічну обстановку, забруднення ґрунтів та навколишнього середовища вибухонебезпечними речовинами для мешканців обмежений доступ до якісної питної води. На сьогоднішній день сільська військова адміністрація не має можливості забезпечити жителів якісною питною водою за кошти місцевого бюджету. Ми звернулися з проханням до волонтера Романа Смирнова, який спільно з POWER in UA, HELPINGUKRAINE.US встановили сучасну очисну станцію, яка частково вирішує нашу проблему», – говорить начальник СВА Микола Сікаленко.
За допомоги партнерів жителі Циркунівської громади отримують питну воду
Наразі громада продовжує пошук партнерів, які допоможуть змінити ситуацію з питною водою.
Пожежний автомобіль з Фінляндії
Для Циркунівської громади, яка постійно потерпає від ворожих обстрілів, організація ефективної протидії пожежній небезпеці завжди на часі. Особливо у теплу пору року, загроза зростає через суху спекотну погоду.
Минулого року мешканці громади самотужки зробили дві пожежні цистерни з помпами, які поставили на колеса і таким чином допомагали рятувальникам ДСНС у боротьбі із займаннями влітку. А нещодавно громада отримала пожежний автомобіль, оснащений сучасним обладнанням, укомплектований спеціальним одягом та спорядженням. Він прибув до Циркунів із Фінляндії.
Громада отримала його завдяки співпраці з фінськими асоціаціями Your Finnish Friends та Suomi-Ukraina Maanpuolustusyhdistys, за підтримки благодійного фонду Rotary Club Kharkiv Family, зокрема його члена Романа Леонова.
«Сучасний автомобіль, оснащений всім необхідним для гасіння пожеж, – це значна підтримка для нашої громади. Наші хлопці – працівники комунального підприємства та волонтери – вже мають досвід ліквідації пожеж пліч-о-пліч з бійцями ДСНС. Тепер їх допомога буде більш ефективною, а ситуація з безпекою в громаді покращиться», – переконаний керівник СВА.
Новий пожежний автомобіль для Циркунівської громади прибув з Фінляндії
Минулого тижня машина вже отримала «бойове хрещення» під час гасіння побутової пожежі, куди місцеві хлопці виїжджали разом з рятівниками ДСНС.
Генератори та сонячні панелі
Енергетична безпека та стабільність живлення електрикою – зараз больова точка для всієї держави, а для прифронтових громад, у числі яких і Циркунівська, це чи не найбільша проблема. Вирішувати її місцевій владі також допомагають партнери.
Так, минулого місяця за сприяння благодійного фонду «Енергія Перемоги України» та групи «НАФТОГАЗ» жителям Циркунівської громади передали портативні електростанції EcoFlow, а це можливість залишатися з електрикою та зв’язком у періоди відключень.
Крім забезпечення портативними джерелами енергії, розробляють капітальні проєкти, які підвищують енергетичну безпеку в громаді.
«Одразу після деокупації наш мешканець Олексій Шувалов звернувся з пропозицією до міжнародної громадської організації «Електрики без кордонів» допомогти громаді. Першим кроком відновлення енергетики була допомога у вигляді генераторів та інших приладів. Потім «Електрики без кордонів», коли побачили значні руйнування в громаді, запропонували проєкт з енергоефективності – будівництво сонячних станцій», – розповідає Микола Сікаленко.
Наразі в Циркунах почалося будівництво сучасної сонячної гібридної електростанції загальною потужністю 50 кВт. Сонячні панелі високої ефективності та акумуляторні батареї із загальним об’ємом зберігання енергії 100 кВт-год. Разом з «Електриками без кордонів» проєкт реалізує благодійний фонд «Фортечний». Пуск станції запланований на початок березня.
Будівництво сучасної сонячної гібридної електростанції в Циркунах
Навчання та дозвілля для дітей
Для дітей громади партнери Mission For Ukraine Foundation, БФ «Добровіль Діти», а також волонтерка Анна Вовк організували різні заняття онлайн та офлайн.
«З перших днів деокупації Анна Вовк допомагає нашим діточкам. Спільно з партнерами організовує навчання та дозвілля для дітей: літні табори, спортивні змагання, психологічні та художні заняття для розвитку. У тому числі є дошкільна підготовка, навчання англійською, робота з логопедами. Наші партнери також допомогли відремонтувати будівлю, де зараз проходять заняття», – зазначає очільник громади.
Заняття для дітей Циркунівської громади
Нещодавно християнська церква «Спокута» передала Циркунівській громаді парти та стільці, які в майбутньому отримають навчальні заклади.
«Спокута» допомагає громаді на постійній основі, надаючи допомогу продуктами та матеріалами для ремонту. Зокрема, це тарпулін, щоб тимчасово накрити дахи у домах, пошкоджені після ворожих обстрілів», – говорить начальник СВА.
Християнська церква «Спокута» передала парти та стільці
Медична допомога і не тільки
Кожного понеділка в Циркунівській громаді проходять виїзні прийоми лікарів, терапевтів та кардіологів, організовані Polish Medical Mіssion та українсько-ізраїльською організацією Frida Ukraine. За словами Миколи Сікаленка, така допомога зменшує навантаження на місцевих сімейних лікарів, а також забезпечує населення безкоштовними медичними препаратами.
Допомога найуразливішим верствам населення громади надходить і від місцевих волонтерів.
«Наш односелець Олександр Паріка – активний волонтер громади – привозив ходунки та візочки для осіб з інвалідністю, а також велосипеди для соціальних робітників, буржуйки та генератори. Разом з RC Kharkiv International Олександр вивчає потреби односельців, щоб допомогти їм», – каже начальник Циркунівської СВА.
Допомогу від партнерів отримують також захисники. Цього місяця важливий вантаж для них передали Богдан та Христина з Канади разом з місцевими волонтерами. На свій запит хлопці на передовій отримали необхідну амуніцію та медикаменти.
Нові друзі та перспективи
Минулого тижня до Циркунів завітали партнери з Литви, які активно підтримують Україну. Під час зустрічі обговорювалися перспективні напрями співпраці.
Зустріч з литовськими друзями
«Для нас партнерська підтримка – не тільки матеріальна допомога. Це відчуття єдності, коли весь світ з нами. Це допомагає вистояти та з оптимізмом дивитися у майбутнє», – наголошує Микола Сікаленко.
Фото: Циркунівська СВА
Також «Слобідський край» розповідав, що Роганська громада отримала пожежний автомобіль від закордонних волонтерів.
Читайте також:
Як бібліотека у Харкові під час війни стала молодіжним хабом