Допомагають один одному відновлювати домівки: як живуть люди у селі Гракове (фото)

09.08.2023 17:22 Чкаловське
Фото: Слобідський край Фото: Слобідський край

Деокуповане село Гракове є найзруйнованішим у Чкаловській громаді Харківської області та одним з найбільш замінованих в Україні.

 

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» начальник Чкаловської селищної військової адміністрації Сергій Котенко, до початку повномасштабного вторгнення у селі Гракове проживала понад тисяча людей. На момент деокупації було 50 місцевих, а наразі – 250.

– Люди потроху повертаються у село, але неохоче. Впливає на це, звичайно, замінування та стан домівок. Тут пошкоджено або знищено 60-80% житлового фонду, - каже Сергій Котенко.

Деокуповане Гракове

Наразі жителі села Гракове стабільно отримують допомогу від Червоного Хреста. Їм надають шифер, дерево – уся для ремонту дахів. Згодом обіцяють надавати цеглу та цемент.

– Самі люди та староста села дуже відповідально ставляться до відновлення домівок. Вони самостійно ремонтують дахи, допомагають один одному у цьому, - зазначив начальник Чкаловської СВА.

Гракове Чкаловська громада

Більшість фондів та організацій не хочуть приїжджати до села. Це також зумовлено щільним замінуванням та безпековою ситуацією. Хоча обстрілів громади після деокупації не було, до фронту звідси близько 60 кілометрів.

Наразі у Чкаловській громаді активно реєструють пошкоджене майно. Утім, і з цим виникають проблеми – більшість документів застарілі, щоб отримати нові витяги з реєстрів необхідно платити немалу суму грошей.

– Тож є такі люди, які просто зараз не можуть привести документи на власність у порядок. Тому ми намагаємося залучати різні фонди та організації, щоб їм надавали хоча б будівельні матеріали, - каже Сергій Котенко.

Наразі з селом Гракове є автобусне сполучення, тут є світло та вода, працює магазин. Для місцевих наразі головна задача – відновити свої будинки. 

Раніше ми писали як випускники та батьки учнів самостійно готують укриття Чкаловського ліцею до навчання. 

Нагадаємо, у Чкаловській громаді відновив роботу ЦНАП.

Нагадаємо, в травні у Чугуївському районі Харківської області між селами Гракове і Мосьпанове сапери знайшли 250 протитанкових мін, закладених під лінією електропередачі. 

У селі Гракове електропостачання відновили на початку травня. Ті жителі села, які планують повертатися додому, можуть звертатися до Чкаловської СВА. 

Більше новин Чкаловське читайте на нашому сайті.