Небезпечними залишаються цілі вулиці: у селі Гракове розповіли про замінування

13.03.2024 14:19 Чкаловське
Залишки боєприпасів на підприємтсві у селі Гракове/«Слобідський край» Залишки боєприпасів на підприємтсві у селі Гракове/«Слобідський край»

У селі Гракове мінна небезпека залишається високою. Потенційно замінованими вважаються цілі вулиці на околицях села.

 

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» староста Граківського старостинського округу Анатолій Коровкін, наразі територія села Гракове Чкаловської громади дуже замінована. 

– На околицях села є вулиці, куди навіть я не ходжу і не їжджу. Там дуже небезпечно, близько двох-трьох десятків покинутих домівок, в яких ворог також міг залишити вибухонебезпечні предмети. Можливо, хтось з місцевих ризикував та пробував туди піти, але там ніхто не живе, — каже Анатолій Коровкін.

Так, за його словами, розмінування села рухається важко. Роботи проведені у центрі Гракового, біля місцевої школи.

– У селі розмінування проведено частково. На кладовищі також роботи не проводилися. Загалом наразі саперів більше направляють на сільськогосподарські землі, аби люди могли посіятися, — зазначив він.

На території громади працюють сапери з британської благодійної організації HALO Trus та ДСНС. Утім останні більше працюють у тандемі з електриками, газівниками або за викликами людей, які знаходять ВНП у селі. 

Розмінування ведуться постійно, але повільно. Територія дуже велика, багато покинутих домівок. Крок вліво, крок вправо –  можна натрапити на вибухонебезпечний предмет, — розповів Анатолій Коровкін.

Автор: Анастасія Хушану