У селі Гракове ведуться роботи з розмінування для подачі електроенергії

12.01.2023 15:34 Чкаловське

Деокуповане село Гракове Харківської області – єдиний населений пункт Чкаловської громади, який залишається без світла.

За час окупації та активних бойових дій село Гракове Чкаловської громади було зруйноване на 65-70 %. Також у Граковому знищена вся інфраструктура, адміністративні будівлі, амбулаторія, під нуль зруйнована місцева школа – усі ці будівлі не підлягають відновленню. Як розповів кореспондентці медіа “Слобідський край” начальник Чкаловської селищної військової адміністрації Сергій Котенко, наразі без світла залишаються тільки жителі села Гракове.

– Там ведуться роботи з розмінування, дуже великі території забруднені вибухонебезпечними предметами. Після розмінувань будуть натягуватися високовольтні лінії. Фахівці не можуть спішити з цими роботами, бо це може коштувати життя наших людей, – зазначив Сергій Котенко.

За словами начальника Чкаловської СВА, у Граковому є генератори, де люди можуть підзарядити гаджети та телефони. Поки що їх вистачає, але якщо знадобиться більше альтернативних джерел живлення – доставлять ще. Також неможливо забезпечувати ці генератори пальним на 100 % через різні обмеження, але за наявності його одразу передають у село. 

Раніше в селище Дослідне та село Стара Миколаївка Чкаловської ТГ повернули електропостачання. А агрокомбінат «Слобожанський», що знаходиться на території Чкаловської громади Харківської області, готує позов до росії на пів мільярда гривень. Також ми писали, що до Центру первинної медико-санітарної допомоги деокупованого селища Чкаловське було передано два бензинові генератори до 9 кВт.

Інші новини Чкаловське та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.