У селі Юрченкове ввели карантин через сказ лисиці

25.09.2023 14:21 Чкаловське
Скажена лисиця / фото ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Скажена лисиця / фото ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області

У селі Юрченкове Чугуївського району Харківської області 15 вересня хвора на сказ лисиця зайшла в курятник і подушила курей. На рудого хижака напав собака.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

«Власник подвір’я помітив бійку й убив лисицю. Наступного дня тіло тварини доставили до Чугуївської державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, а 18 вересня для дослідження на сказ до Харківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. У лисиці було підтверджено діагноз сказ», – ідеться у повідомленні.

На позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чугуївській районній військовій адміністрації  Харківської області вирішили:

оголосити неблагополучний пункт щодо сказу та ввести карантинні обмеження зі сказу в селі Юрченкове Чугуївського району з 21 вересня;

визначити загрозливу зону село Базаліївка, мисливські угіддя зазначеного населеного пункту та зону спостереження село Леб'яже Чкаловської селищної військової адміністрації, село Приморське Печенізької селищної військової адміністрації, мисливські угіддя зазначених адміністрацій;

скасувати карантинні обмеження щодо сказу рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії через 60 днів з дня останнього випадку захворювання тварин на сказ у селі Юрченкове, за умови виконання всіх заходів, передбачених комплексним планом та чинною Інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.

Нагадаємо, на початку вересня у дачному кооперативі в селі Стара Гнилиця Малинівської громади Харківської області на господарку ділянки напала лисиця та покусала їй руки.

Раніше ми писали, що у Харківській області стартує осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу за допомогою приманок з капсулами. 

Нагадаємо також, що  у серпні хвора лисиця покусала жінку похилого віку в Кегичівській громаді. У червні у селі Смирнівка Лозівської громади скажена лисиця вкусила жінку. У громаді вводили карантинні обмеження через сказ дикої тварини. 

Більше новин Чкаловське читайте на нашому сайті