За що мешканцям Чугуївської громади нарахували 39 мільйонів

17.01.2024 21:36 Чугуїв
Фото: Чугуївська РВА Фото: Чугуївська РВА

Власникам пошкоджених домівок на Чугуївщині нарахована компенсація на загальну суму 38 706 865 гривень за програмою єВідновлення. 

Із травня минулого року, коли у Чугуївській громаді були створені комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджене та знищене житло, розглянуто 694 заяви громадян, прийнято 525 позитивних рішень, повідомляє «Слобідський край». 

– Деякі заявники отримали відмову, оскільки їх випадки не підпадали під вимоги законодавства, регулюючого порядок надання компенсації, а ще за більш ніж сто заявами призупинено розгляд до отримання повного об’єму документів та інформації (відсутні власники та нема доступу до житла для складання акта огляду, відсутні документи тощо), – пояснює голова громади Галина Мінаєва. – Але головним підсумком роботи комісії є те, що власникам 432 пошкоджених обʼєктів нарахована компенсація для відновлення приватних житлових будинків, квартир та житлових приміщень, на загальну суму 38 706 865, 39 грн. 

За словами очільниці громади, аналогічно триває й робота щодо оформлення компенсацій за знищене житло мешканців громади. На адресу відповідної комісії надійшли 55 заяв від мешканців громади; 27 з них виявились такими, що не відповідають статусу знищених об’єктів нерухомості, а мають пошкодження 1 та 2 категорії. Їх було переадресовано до комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджене житло. Ще по одній заяві припинено розгляд до надання необхідного пакета документів. А 27 господарів зруйнованих домоволодінь отримали від держави компенсації на загальну суму 29 812 849 грн.

Зараз робота щодо оформлення документів на компенсації зруйнованого та пошкодженого майна триває.

– Проте є тут і свої труднощі, – говорить Галина Мінаєва. – Головна з них – недостатня активність власників пошкодженого та знищеного житла. Кількість отриманих заяв поки що не пропорційна кількості зафіксованих нами фактів руйнувань внаслідок російських обстрілів. Так, для цього є багато об’єктивних причин, таких як відсутність господарів у країні, або невпорядковані майнові документи тощо.

Всіх мешканців, чиє житло постраждало, власті закликають зареєструвати заяву в Дії та розпочати процес отримання компенсації. 

Нагадаємо, зокрема, у Дергачівській громаді сума грошової компенсації склала 7 548 630 гривень, у Балаклійській загальна сума компенсації сягнула понад 112 млн гивень.

Автор: Олег Артаєв