Рік викликів і здобутків: як у Чугуївській громаді протистояли пандемії COVID-19

10.12.2021 17:00 Чугуїв
Фото зі сторінки FACEBOOK "Інформаційний Чугуїв" Фото зі сторінки FACEBOOK "Інформаційний Чугуїв"
На Чугуївщині залучали інвестиції для модернізації лікарень та створили команду волонтерів для допомоги людям похилого віку.

Очільниця Чугуївської ТГ Галина Мінаєва:

– Одним із головних викликів для органів місцевого самоврядування Чугуївської територіальної громади стала пандемія COVID-19. Бюджет громади зазнав значного навантаження, адже необхідне було додаткове фінансування для лікувальних закладів, щоб створити спеціальну госпітальну базу, оснащену апаратами ШВЛ та кисневої підтримки, засобами індивідуального захисту та іншим.

Нам удалося залучити для цього інвестиції: громада бере участь у проєкті GIZ «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України». За 2020–2021 роки Чугуївській центральній лікарні передано більше 15 найменувань обладнання на суму понад 750 тисяч гривень, а в Чугуївський міський центр первинної медико-санітарної допомоги – на суму понад 870 тисяч гривень. У межах проєкту «Сучасні медичні технології на службі здоров’я громади» ЦПМСД отримав від німецьких партнерів обладнання для телемедицини, це зробить медпослуги у віддалених населених пунктах доступними та своєчасними.

Читайте також: Комфортна громада для всіх: що запланували в Чугуївській міськраді на 2021 рік

Щоб допомогти під час пандемії найбільш вразливим та соціально незахищеним мешканцям громади, ми співпрацюємо з волонтерами. На початку 2021 року ми перемогли у Всеукраїнському конкурсі «Волонтерство у громаді». Наші волонтери, керуючись девізом «Ми працюємо, щоб ви залишалися вдома», створили команду однодумців (це переважно молодь), яка з квітня по листопад надала 1500 послуг (у середньому – 12 на день): купували продукти та ліки, допомагали в оплаті комунальних послуг людям похилого віку.

Автор: Інна Можейко