Як в селі Цупівка було знищено спостережний пункт окупантів

20.12.2022 11:19 Дергачі

Окупація змінила колись багате село Цупівка до невпізнаваності. Саме тут дисклокувалася більша частина російських військ, і саме звідси загарбники тероризували Прудянку, Слатине, Дергачі, Харків та інші населені пункти Харківської області.

Про це повідомляє «Слобідський край», посилаючись на Східне оперативно-територіальне об'єднання НГУ.

Окупанти були впевнені, що закріпились в селі Цупівка Дергачівського району назавжди. Саме тут, в селі, де є пряма дорога до міста Харків, зосередилася більша частина російських військ.

Гвардійці та бійці ГУР розповіли про операцію, яка допомогла суттєво знизити ефективність артилерії ворога і стала одним з важливих етапів на шляху деокупації півночі Харківської області цього вересня.

«Цупівка – це такий пункт, де є пряма дорога через Прудянку на Харків. Тут дислокувалася більша частина російських військ. І, звісно, у Козачій Лопані»,  – розповів офіцер НГУ з позивним «Лом».

Вичистити це «осине гніздо» заважав спостережний пункт окупантів, розташований у водонапірній вежі. Звідси вони мали можливість бачити наших хлопців як на долоні, та шквидко реагувати на всі їхні дії. Щоб знищити спостережний пункт, спецпідрозділ ГУР заклав там тротил. Проте зробити це було непросто. До вежі наші оборонці підійшли з боєм.

«Це було о 5:00 годині ранку. Підрозділ ГУР почав заходити в Цупівку, коли почався стрілецький бій. Під прикриттям нашого вогню, вони заклали на вежу тротил на підірвали. Тоді вже ми почали коригувати мінометний вогонь з наших позицій», – додав гвардієць «Барселона», який так само брав участь у тому бою.

Також він додав, що загарбники продовжували бити на позиціях наших військових, навіть коли ті евакуювали поранених.

На сьогоднішній день небезпека в селі Цупівка залишається дуже високою. Село потребує гуманітарного розмінування та відбудови.

Нагадаємо, нещодавно у Дергачівській громаді запустили безкоштовні автобуси, а у місті Дергачі відновив роботу ЦНАП.

Більше новин про події в місті Дергачі читайте на нашому сайті.