Підстав для примусової евакуації з Дергачів немає

03.05.2024 17:51 Дергачі
Фото: Дергачівська міська рада Фото: Дергачівська міська рада

Ситуацію у прифронтових громадах Харківського району прокоментував керівник районної військової адміністрації Володимир Усов.

Скільки дітей евакуйовано з прикордонних громад Харківського району та як відбувається процес евакуації, начальник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов розповів кореспонденту «Слобідський край».

Керівник району зазначив, що евакуація з прикордонних громад відбувається відповідно до рішення Ради безпеки Харківської області та розпорядження начальника військової адміністрації. Евакуюють сім’ї з дітьми.

Станом на 2 травня з Дергачівської громади евакуйовано 87 осіб – родин з дітьми, зокрема 62 дитини. У Липецькій громаді – 51 особа, з них 30 дітей, повідомив Володимир Усов.

За його інформацією, до проведення евакуації залучали Департамент цивільного захисту, Департамент охорони здоров’я, службу у справах дітей, Національну поліцію, ДСНС, волонтерів. Районна військова адміністрація виконувала координацію дій, спільно з військовими адміністраціями громад – Дергачівською міською та Липецькою сільською. Координаційний гуманітарний центр при обласній військовій адміністрації надав допомогу в евакуації 16 осіб.

У населених пунктах, що входять до переліку небезпечних, у Дергачівській громаді залишається 1 700 осіб, у Липецькій  – 1169 осіб. По кожному населеному пункту ведеться щоденний моніторинг, сказав начальник РВА.

Також Володимир Усов заявив, що для примусової евакуації дітей з Дергачів підстав немає.

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що 2 травня у результаті російського обстрілу в Дергачах постраждало вісім дітей.

Автор: Федір Штефанович