Працювали в сірій зоні: як жителі прифронтової громади на Харківщині постачали техніку окупантів ЗСУ

13.07.2022 13:00 Дергачі
Про спротив дергачівців окупантам розповів голова Дергачівської громади Харківської області Вячеслав Задоренко.

В інтерв'ю Суспільному голова громади розповів про важкі дні наступу російських окупантів на Дергачі та про те, як жителі громади допомагали українським військовим. 

– У Дергачах зібралися місцеві хлопці, не військові, а цивільні, які збирали інформацію. Вона стікалася до них зі  всіх куточків, а вони вже надавали інформацію військовим: наприклад, де висотки, де зустрічати ворога. І таким чином місцеве населення співпрацювало з військовими, – говорить Вячеслав Задоренко. – Наші місцеві хлопці  так гуртувалися докупи. Коли ЗСУ розбили колону російських військ, яка заходила до громади, окремі одиниці  техніки окупантів їздили десь в окрузі Дергачів, поки не закінчувалося пальне. Десь ця техніка була трохи пошкоджена. Росіяни  вимушені були її покинути, зоставивши невеличку охорону, і відійти, сподіваючись потім забрати.  

Голова громади розповів, що ця техніка була залишена в сірій зоні, яка утворилась між Козачою Лопанню,  підконтрольною російським військам, та Дергачами, де були ЗСУ. Туди як російські ДРГ заїжджали й намагалися прорватися, так і наші хлопці виїжджали, щоб допомогти нашим військовим зібрати інформацію. 
 
–  Ну і в процесі вони забирали їхні танки. Цивільні хлопці виганяли танки і передавали... Вони були в АТО, звільнені в запас, тому вони мали досвід. Також наші місцеві хлопці  забирали «Урали», забирали КАМАЗи, приганяли їх і передавали військовим, – розповідає Вячеслав Задоренко. 

За його словами, військові зазначили, що такого, як у Дергачах, де  місцеві хлопці надавали допомогу, вони не бачили ніде.

Раніше ми писали, що окупанти завдали ракетного удару по Дергачівській громаді

 

 

Автор: Ірина Мнішек