У Дергачівській громаді деякі населені пункти зруйновані майже на 90 %

10.04.2023 12:52 Дергачі

На Дергачівщині внаслідок бойових дій багато зруйнованих населених пунктів. Одним з них є селище Прудянка, яке зруйновано майже на 90 %, частина інших має 60 % пошкодженої критичної та житлової інфраструктури. Також Дергачівська громада є однією з найбільш замінованих у Харківській області.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край».

Дорога до прикордонного селища Козача Лопань пролягає через пусті та понівечені вулиці Слатиного, Прудянки та Цупівки, що перебували в так званій «сірій зоні» та які російські окупанти знищили майже вщент.

– Прудянка зруйнована майже на 90 %. Є населені пункти, які на 60 % зруйновані. Загальну кількість у відсотковому відношенні зараз тяжко визначити, бо працює комісія, яка створена при військовій адміністрації, вона займається складанням актів руйнувань як приватних будинків, так і державних закладів, – розповів «Слобідському краю» начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

Він додав, що Харківщина наразі одна з найбільш замінованих в Україні, а Дергачівська громада – в області. У населених пунктах Проходівського, Прудянського та Токарівського старостинських округів суттєво пошкоджені лінії електропередач та перебиті газові мережі, а через великі площі замінованих територій немає можливості відновити ці комунікації, оскільки є ризик того, що спецтехніка і фахівці можуть підірватися.

Наприклад, у Цупівці в одного з фермерів за час повномасштабного вторгнення з 30 корів залишилося лише шість. Більшість худоби підірвалася на мінах у районі села. Одна з корів, яка вижила після підриву на протипіхотній міні, залишилася без одного копита. Сам чоловік увесь час бойових дій перебував у Цупівці та опікувався тваринами.

Нагадаємо, уздовж автошляху Дергачі – Козача Лопань прибирають стихійні сміттєзвалища.

Нагадаємо, міжнародна благодійна організація «До України з любов'ю» відкрила громадську їдальню у Дергачах Харківської області.

Фахівці Дергачівського району електричних мереж АТ «Харківобленерго» відновили електропостачання у селі Лещенки, яке було знеструмлене ще у березні 2022 року.

Головні новини Дергачі читайте на нашому сайті.