У Дергачівській громаді розпочалася масштабна дерусифікація

10.06.2023 18:45 Дергачі

У Дергачівській громаді Харківської області затвердили перелік топонімів, які потребують перейменування.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на начальника Дергачівської МВА Вячеслава Задоренка.

З 10 червня у Дергачівській громаді розпочинаються громадські слухання. Топонімічна комісія визначила та затвердила перелік вулиць, провулків, в’їздів, тупиків та площ, які потребують перейменування. З 916 об’єктів топоніміки до переліку ввійшло 182.

Громадські слухання триватимуть до 10 липня 2023 року. Охочі можуть надсилати свої пропозиції через електронну гугл-форму чи письмово, заповнивши спеціальний бланк, який можна отримати у старости або у Дергачівському гуманітарному центрі.

«Пропозиція має сприяти збереженню та відтворенню історико-культурного середовища Дергачівської громади. Вона має містити історичну довідку або вмотивоване обґрунтування, не повторювати вже існуючі назви в межах населеного пункту. Запропонована назва має легко вимовлятися та не викликати неоднозначних асоціацій», – зазначив Вячеслав Задоренко.

Нагадаємо, у Дергачівській громаді хочуть відбудувати 12 багатоквартирних житлових будинків.

Нагадаємо ще, у місті Дергачі на відновленні зруйнованої цивільної інфраструктури та благоустрою територій вже працюють 105 безробітних, які долучились до «Армії відновлення».

Також у Дергачівській громаді проводять реєстрацію домогосподарств, які постраждали внаслідок бойових дій. Грошову допомогу надасть міжнародна гуманітарна організація «Mercy Corps». 

Головні новини Дергачі читайте на нашому сайті.