Команда із Донецької громади взяла участь у всеукраїнському тренінгу для молоді

25.01.2024 11:50 Донець
Донецька команда на тренінгу у Києві/Фото: Донецька селищна рада Донецька команда на тренінгу у Києві/Фото: Донецька селищна рада

За результатами конкурсного відбору Донецька громада Ізюмського району разом з 11 громадами з різних областей України і міста Київ стала учасницею установчого тренінгу всеукраїнського проєкту «Творимо молодіжну політику в громаді разом з молоддю».

Про це медіа «Слобідський край» розповіла головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту Донецької селищної ради Ольга Меркулова.

– Головними завданнями проєкту «Творимо молодіжну політику в громаді разом з молоддю» є залучення молоді до моніторингу нагальних її потреб, підвищення спроможності представників органів місцевого самоврядування залучати молодь як рівноправних партнерів до розробки та реалізації локальних політик, які її стосуються, написання програми,  – зазначає Ольга Меркулова.

Участь у написанні молодіжної програми беруть депутати селищної ради, представники органів місцевого самоврядування та безпосередньо молодь. Під час тренінгу, який проходив у Києві, команда з Донця отримала домашнє завдання: дослідити, скільки всього людей проживає в громаді, який відсоток від них становить молодь, у тому числі за категоріями: учнівська, студентська, працююча. На підставі отриманих даних серед молоді громади буде проведене анкетування з вивчення її реальних потреб. Воно стане основою для написання молодіжної програми.

На написання програми відводиться рік. Заключний її етап – затвердження на сесії Донецької селищної ради. 

Проєкт реалізується у межах Програма «Мріємо та діємо»  за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом.

Нагадаємо, що у Донецькій громаді кращі випускники шкіл отримуватимуть грошові премії.

Нагадаємо також, що у вишах Харківщини впроваджують програму повоєнної трансформації освіти.