Нові укриття побудують у школах Донецької громади

15.05.2023 12:25 Донець

У трьох освітніх закладах Донецької громади Харківської області побудують стаціонарні укриття.

Як розповіла кореспондентці медіа «Слобідський край» начальник відділу освіти Донецької селищної ради Тетяна Шелест, мова йде про Донецькі ліцеї №1 та № 2 і Донецький ЗДО (ясла-садок ) №2.

За словами Тетяни Шелест, відвести під ці цілі підвальні приміщення не дозволяють грунтові води, які  знаходяться близько до поверхні. Які саме вони будуть, визначатимуть проєктанти, але однозначно ці споруди відповідатимуть усім нормам безпеки, матимуть відповідну товщину стін, кілька запасних виходів, надійну систему вентиляції.

Харківська область, селище Донець. Донецький ЗДО (ясла-садок) номер 2

«Одним із найголовніших чинників створення безпечних умов освіти є облаштування та утримання укриттів цивільного захисту, оскільки маємо налагодити повноційне офлайн-навчання для наших дітей. У 2023 році на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти громади (капітальний та поточний ремонт) з місцевого бюджету виділено майже 7 мільйонів гривень», - каже Тетяна Шелест.

Також за кошти місцевого бюджету у розмірі 3,7 мільйони гривень планується придбання нового шкільного автобуса для Пришибського ліцею. Наразі тривають тендерні процедури.

На території Донецької селищної ТГ функціонують 11 освітніх установ: 4 заклади дошкільної освіти  та 7 закладів загальної середньої освіти. Дошкільну освіту отримують 511 вихованців, загальну середню- 1947 учнів. На сьогодні 207 дітей охоплені дистанційним навчанням за межами нашої області, 419 - за кордоном.

Харківська область, селище Донець. Донецький ліцей №2

У громаді навчаються вихованці та учні з інших сіл та міст України. Із числа ВПО 34 дитини отримують освіту у закладах дошкільної освіти та 65 - у закладах загальної середньої освіти.  

Нагадаємо, з початку війни від ворожих бомбардувань та обстрілів на території Донецької ТГ постраждали 4 освітніх заклади, один із них - Пришибський ліцей - потребує капітального ремонту.

Нагадаємо також, що у Донецькій громаді, на базі Андріївського ліцею № 1, відкрито перший в Ізюмському районі клас безпеки. 

Раніше ми писали, що до Всеукраїнського дня футболу в селищі Андріївка Донецької громади відбувся відкритий турнір з міні-футболу.

Більше новин Донець та інших населених пунктів громади дивіться на нашому сайті.

Автор: Тетяна Чмут