15 років ув’язнення отримав харків’янин, який «зливав» дані про ЗСУ товаришу з рф (фото)

21.06.2024 15:10 Харків
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

15 років за ґратами проведе агент, який «зливав» ворогу дані про Сили оборони та посадових осіб військових навчальних закладів Харкова.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру та речника в управлінні СБУ Харківської області Владислава Абдулу.

Харківський завідувач господарської дільниці механічного відділу державного підприємства спілкувався з другом, який після 2014 року переїхав до рф, отримав російське громадянство, а 25 лютого 2022 року вступив до лав загону «Рысь» фсб рф.

Протягом 2022 року харків’янин збирав і передавав своєму другу через «Телеграм» інформацію щодо об’єктів із зазначенням їх місцезнаходження, на яких перебувають військовослужбовці ЗСУ, а також відслідковував місця ураження ракетних ударів по місту.

Розвіддані потрібні були окупантам для здійснення масованих ударів по Харкову із використанням реактивних систем залпового вогню «Ураган» та «Смерч».

Під час обшуку в помешканні фігуранта вилучено:

  • мобільні телефони і комп’ютерну техніку із доказами злочинів;
  • понад 400 набоїв до пістолетів;
  • копію його російського паспорта, виданого у 2018 році.

Крім того, він готував для товариша інформацію щодо певних посадових осіб військових навчальних закладів Харкова як «кандидатів» для вербування російськими спецслужбами.

Щоб залишитися непоміченим та уникнути відповідальності, фігурант систематично видаляв діалог зі своїм другом, але в червні 2023 року правоохоронці викрили зрадника. У судовому засіданні фігурант повністю визнав свою вину, йому призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що житель Запоріжжя поширював на своєму телеграм-каналі та публікував інформацію про озброєння ЗСУ, яка ще не була оприлюднена Генштабом.

Нагадаємо також, що за матеріалами СБУ 12 років тюрми отримав колаборант, який під час окупації Куп’янська вступив до «мвс рф».

Автор: Валерія Ткаленко