Якої шкоди завдали росіяни парку ім. Горького в Харкові: наслідки ракетного обстрілу

09.02.2023 11:04 Харків
Фото: Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького, Харків Фото: Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького, Харків
7 лютого агресор здійснив ще один ракетний обстріл Харкова. Влучання припали на центр міста. Зокрема, і на Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Державну екологічну інспекцію в Харківській області.

7 лютого близько 23:00 харків’яни почули серію гучних вибухів. За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни атакували Харків ракетами, попередньо, С-300. 4 з них поцілили в об'єкт цивільної промисловості в центрі міста. Крім того, були зафіксовані влучання на території Центрального парку.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Харківської області обстежили територію парку. Вони розповіли, що під час обстрілу було пошкоджено споруди парку, в результаті чого сталося засмічення території відходами, пошкоджено дерева до ступеня неприпинення росту та знищено партерний газон. Площа засміченої земельної ділянки склала 13 000 м2.

Загальний розмір шкоди довкіллю внаслідок бойових дій на території України вже складає 754 043 850 гривень.

Вирва на місці влучання ракети, Харків

Місце влучання ракети С-300, Харків

Пошкоджені дерева в парку ім.Горького, Харків

Нагадаємо, у неділю, 5 лютого, окупанти вдарили по центру Харкова двома ракетами типу С-300. Вони влучили в Київський район, зруйнувавши три поверхи в одному з університетів міста та пошкодили житлові будинки. Проте 8 лютого стало відомо, що співробітники контррозвідки СБУ затримали ворожого агента, який приховано фіксував місця дислокації військовослужбовців ЗСУ, об’єктів критичної інфраструктури і т. д., а потім передавав їх ворогу. Саме він був причетний до недільної атаки.