Атака «шахедів» на Харків: нафтопродукти можуть забруднити Сіверський Донець (відео)

12.02.2024 20:21 Харків
Фото: Артем Приходько Фото: Артем Приходько

Нафтопродукти вже потрапили до Петренківської водойми та річки Немишля, а звідти — до Лопані.

Внаслідок атаки «шахедів» на нафтобазу в Немишлянському районі Харкова нафтопродукти, які розтеклися і горіли, потрапили до річки Лопань, повідомляє «Слобідський край».

– Як згадують очевидці, вибухом паливо буквально розприскалось навколо. Паливно-мастильні матеріали потрапили на дахи будівель, дерева, у подвір’я. Навколо стоїть нестерпний сморід. Але це ще далеко не все, – повідомив харківський волонтер та екоактивіст Артем Приходько. – Велика кількість нафтопродуктів вилилась у Немишлянський кар’єр, а звідти далі – у річки Немишля, Лопань, Уди і зрештою потрапить у Сіверський Донець. Нафтопродукти потрапляють у воду через зливові колектори та каналізацію, через струмки, разом з талою водою зі снігу.
 
За прогнозами еколога, від цього можуть постраждати всі мешканці водного середовища: риба, качки, бобри, ондатри тощо. Для людини теж є велика загроза отруєння, тому мешканцям, які живуть поряд із місцем катастрофи, не слід набирати воду з колодязів і річок.

Атрем Приходько констатує: станом на зараз у Жихорі та Бабаях жителі вже скаржаться на жахливий сморід.

Нагадаємо, що у результаті обстрілу Немишлянського району в місті Харків загинуло дві родини, які згоріли живцем у своїх будинках.

Автор: Олег Артаєв