Де у Харкові переселенцям з Липецької та Вовчанської громад отримати допомогу: адреси

21.05.2024 17:35 Харків
Евакуйовані з прикордоння Харківщини / Фото: ХОВА Евакуйовані з прикордоння Харківщини / Фото: ХОВА

Мешканці Липецької та Вовчанської громад, які виїхали до Харкова, можуть оформити статус внутрішньо переміщених осіб та отримувати виплати.

Як пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську міську раду, для отримання допомоги треба звернутися до районних управлінь соціального захисту населення

Допомога на проживання родинам ВПО призначається на шість місяців. Суми виплат складають:

  • для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 грн;
  • для інших осіб - 2000 грн.

Також при територіальних центрах надання соціальних послуг працюють пункти «Допоможи ближньому». Там можна отримати одяг та взуття.

Крім того, люди можуть отримати безкоштовну психосоціальну підтримку, правові консультації, зареєструватися на отримання грошової допомоги в адаптаційному просторі для внутрішньо переміщених осіб «Свій» за адресою: вулиця Серпова, 4-б (понеділок - четвер - з 9:00 до 18:00, п’ятниця - з 9:00 до 17:00).

Працює цілодобова «гаряча лінія» з питань евакуації. Канал зв'язку функціонує при благодійній організації «Координаційний гуманітарний центр». 

Охочі евакуюватися з територій, наближених до лінії фронту, можуть цілодобово телефонувати за номером 0-800-33-92-91. Дзвінки безкоштовні.

Нагадаємо, сім'ї з дітьми з вразливих категорій, які евакуюються з прифронтових територій Харківської області, отримають додаткову фінансову допомогу обсягом 10 800 гривень на одну людину.

Нагадаємо також, що станом на 21 травня з Липецького та Вовчанського напрямків евакуйовано вже 10 700 людей 

Автор: Галина Гришко