Екологічна катастрофа у Харкові: на ХТЗ з’явилася нафтова пляма, яка витікає з джерела

20.02.2024 14:19 Харків
Екологічна катастрофа у Харкові / Фото: Артем Приходько Екологічна катастрофа у Харкові / Фото: Артем Приходько

У Харкові жителі району ХТЗ помітили нафтову пляму, що витікає з джерела за 3,5 кілометра від нафтобази, в яку 9 лютого влучили ворожі «шахеди».

Про це у своєму Телеграм-каналі 20 лютого повідомив екоактивіст та волонтер Артем Приходько, передає «Слобідський край».

– У районі ХТЗ в яру «Мокрий Жихор» місцеві мешканці помітили нафтову пляму, яка витікає з джерела, де раніше була чиста вода. Це джерело знаходиться на одній лінії з місцем, де стався вибух на нафтобазі. Відстань від екологічної катастрофи – 3,5 кілометра, – повідомив Артем Приходько.

Він закликав харків’ян перевіряти воду з джерел, колодязів чи свердловин на наявність нафтопродуктів.

– Найбільш надійний спосіб – здати воду в лабораторію для проведення хімічного аналізу. Це дуже важливо! Піклуйтесь про своє здоров'я, – наголосив Артем Приходько.

Джерело у яру «Мокрий Жихор», нафтова пляма

Нафтову пляму побачили на ХТЗ / Фото: Артем Приходько

Начальник ХОВА Олег Синєгубов розповів, що профільні служби продовжують працювати в посиленному режимі, щоб не допустити потрапляння нафтопродуктів до річки Сіверський Донець. Для цього застосовують сорбенти для видалення нафтоплям.

При цьому, за словами начальника ХОВА, якість питної води відповідає нормам.

Минулого тижня на водних об’єктах регіону було встановлено більше 250 метрів бонових загороджень. Зараз профільні служби отримали ще близько 150 метрів бонових загороджень і встановлюють їх у місцях найбільшого скупчення нафтопродуктів. 

Додаткові бонові загородження постійної плавучості поглинають нафтопродукти. Водночас на водних об’єктах продовжується застосування сорбентів. Загалом до забруднених річок висипали більше 4 тонн засобів.  

Нагадаємо, удар ворожих «шахедів» по Харкову 9 лютого спричинив справжню екологічну катастрофу. У навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн нафтопродуктів.  Відбулось потрапляння нафтопродуктів в річку Немишля та далі за течією в річки Лопань, Уди, Харків.

З метою встановлення масштабів наслідків для екології проведено огляд території, забрудненої внаслідок розливу та горіння нафтопродуктів, та відібрано проби зразків ґрунтів для проведення лабораторних досліджень.