Харків’яни продовжують відкривати нові бізнеси та започатковувати власні справи

14.03.2023 14:29 Харків

Станом на 1 березня кількість фізичних осіб-підприємців у місті Харкові склала 119 215 осіб.

Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Головне управління Державної податкової служби у Харківській області, на початок року в Харкові працювало 119 743 ФОП.

Повномасштабна війна спричинила чимало перешкод для розвитку підприємницької діяльності. Так протягом двох місяців 2023 року припинила діяльність 1991 фізична особа-підприємець. Перемістили бізнес з Харкова та змінили свою податкову адресу на іншу область або територіальну громаду 239 ФОП. 

Водночас у Харкові продовжують відкривати нові бізнеси, що дає можливість відновлювати економіку міста. Так протягом січня-лютого 2023 року виявили бажання розпочати власну справу та офіційно зареєстрували свій бізнес 1573 фізичні особи-підприємці. Крім того, за цей же період 317 ФОП (переважно з деокупованих територій) обрали Харків як нову локацію для своєї діяльності та змінили свою податкову адресу.

«Місцевий бізнес наповнює бюджет, створює робочі місця та багато волонтерить. Саме тому міська рада завжди підтримує підприємців Харкова та намагається акумулювати всі можливі ресурси для впровадження нових ініціатив, відновлення економічних процесів та повернення бізнесу в місто», – зазначили в Департаменті адміністративних послуг та споживчого ринку.

Також нагадаємо, в місті Харків станом на початок березня працюють близько 80 % від довоєнної кількості супермаркетів та велика кількість магазинів.

Вторгнення росії та постійні обстріли Харкова стали основними чинниками забруднення навколишнього середовища. За попередніми підрахунками, екологічні збитки сягають 200 мільярдів гривень.

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко