Харків’янина, який закликав до створення «ХНР», засуджено до чотирьох років ув’язнення

04.08.2023 14:58 Харків
Фото: СБУ Фото: СБУ

Жовтневий районний суд міста Харків виніс обвинувальний вирок активісту харківського антимайдана Олексію Корнєву.

Як пише «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу Харківської обласної прокуратури, йому призначено покарання у виді чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За словами речника УСБУ в Харківської області Владислава Абдули, слідство встановило, що у квітні 2015 року Олексій Корнєв брав участь у круглому столі на тему «створення комітету політичних емігрантів Харківщини», який відбувся у москві.

Під час цього публічного заходу він закликав усі організації та структури, що визнають так звану «харківську народну республіку», об'єднатися для створення тимчасового уряду не підконтрольного Україні для побудови на території Харківської області квазідержавного утворення «ХНР» та незаконного приєднання до нього інших регіонів України.

«Ініційовані співробітниками СБУ судово-портретна та дві судово-лінгвістичні експертизи підтвердили протиправний характер цих закликів та особисту причетність до них Олексія Корнєва», Ініційовані співробітниками СБУ судово-портретна та дві судово-лінгвістичні експертизи підтвердили протиправний характер цих закликів та особисту причетність до них Олексія Корнєва. – повідомив Владислав Абдула.

Оскільки Олексій Корнєв збіг до рф ще наприкінці 2014 року, початок строку відбування покарання буде визначено з дня його фактичного затримання. 

Нагадаємо, нещодавно у місті Харків співробітники СБУ затримали «на гарячому» під час збору даних двох молодиків, які збирали дані про дислокацію підрозділів ЗСУ та наводили на ці об'єкти удари окупантів.

Також СБУ затримала інформатора рф, який «зливав» росіянам напрямки польотів бойових гелікоптерів ЗСУ над Куп’янськом Харківської області. 

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.