Харківський метрополітен запустять через півтора-два тижні

16.05.2022 13:50 Харків
Харківський метрополітен не працював майже з початку війни, бо став сховищем від обстрілів російських військ, які щоденно гатили по місту. Наразі адміністрація міста Харкова незабаром планує розселити "жителів" метро та запустити по лініях електропоїзди.

Про це повідомляє міський голова Харкова Ігор Терехов.

Терехов вважає, що Харків дуже потребує метро, бо це головна транспортна артерія міста. Спочатку строки встановлювалися з огляду на пошкодження, які були завдані на деяких ділянках метрополітену. Проте, після нещодавнього обстеження було вирішено, що ними можуть рухатися електропотяги.

— Найближчим часом ми починаємо переселяти людей з метро в гуртожитки та готувати метрополітен до запуску, – каже Терехов.

Людей, будинки яких знищені внаслідок ворожих обстрілів, через що вони повинні жити в Харківському метро, тимчасово переселять у гуртожитки по місту, де вони будуть жити, аж поки не отримають нове житло.

Наразі "мешканців" метрополітену попрохали звільнити потяги, які служили харків'янам та жителям області домівкою багато днів, щоб підготувати транспорт до роботи. На самих станціях поки що люди можуть перебувати.

Також Терехов обіцяє, що в Харкові з'являться електробуси. Це планується зробити задля того, щоб охопити транспортом усі мікрорайони, включно з тими, які тільки збираються побудувати. Таким чином Харків може стати першим у країні містом, яке запустить сучасний та екологічний вид транспорту.

Автор: Олександр Манченко