Коли з’явиться перша безпечна зупинка у Харкові

02.08.2022 20:23 Харків
Харків продовжує щодня потерпати від ударів російських окупантів. Щоб убезпечити перебування людей у місцях великого скупчення, у місті розроблюють проєкт за досвідом Ізраїлю – встановлюють укриття на зупинках громадського транспорту. Дебютний екземпляр такої споруди повинен з’явитися у першій половині серпня.

Загинув комунальник

Наш обласний центр кожен день потерпає від ворожих обстрілів. Близько 7:00 1 серпня окупаційні війська вчергове завдали ударів по Салтівському району. Снаряди влучили біля зупинки громадського транспорту та на подвір’я багатоквартирного будинку. Через це було пошкоджено автівки, які розташовувались поруч. Унаслідок цього обстрілу поранення отримали двоє чоловіків – 30-річний та 71-річний. Пенсіонер згодом помер у лікарні.

Як розповів Харківський міський голова Ігор Терехов, загиблим виявився машиніст екскаватора шостого розряду Комплексу «Харківводовідведення» КП «Харківводоканал» Микола Токар, який потрапив під обстріл на зупинці громадського транспорту. Микола Токар працював у КП «Харківводоканал» із 1994 року. У вересні йому виповнилося б 72 роки.

– Микола Сергійович працював у КП «Харківводоканал» близько 30 років. Він був професіоналом своєї справи і, як кажуть колеги, чуйною людиною, наставником для багатьох молодих фахівців. Це велика втрата не лише для колективу підприємства, а й усього міста, бо ми втратили патріота Харкова, трудівника, людину, яка не залишила рідне місто у найважчий час, – зазначив міський голова.

Читайте також: Нестійка погода: скільки днів дощитиме на Харківщині

Укриття з Інтернетом

Харківська міська влада наразі працює над тим, щоб люди якомога безпечніше почувалися в місцях великого скупчення людей, а саме на зупинках громадського транспорту. Для цього в обласному центрі вирішили перейняти досвід Ізраїлю і розробити проєкт «безпечної зупинки».

– Це будуть залізобетонні конструкції, розташовані поряд із зупинковими павільйонами. У випадку загрози артилерійського обстрілу там можна буде сховатися та перечекати повітряну тривогу. Такі укриття є в Ізраїлі, наприклад. І вони показують себе ефективними стосовно захисту від снарядів і розльоту осколків. Упевнений, що за допомогою таких бомбосховищ нам вдасться зберегти не одне життя, – переконаний очільник Харкова.

У місті вже розробляють перший екземпляр укриття, яким облаштують 25 зупинок громадського транспорту. Про це Ігор Терехов повідомив «Суспільному».

– Робимо перший екземпляр. Він розрахований на перебування до 50 людей. Стільки людей у нас на зупинках не буває, але такий розрахунок є, згідно з нормами та вимогами. Окрім цього, сьогодні ми говоримо з інтернет-провайдером, щоб на ці зупинки був під’єднаний Інтернет, щоб у людей була можливість тримати зв’язок і можна було розмовляти в різних месенджерах. Буває повітряна тривога, інші загрози – люди з телефонами, для них зв’язок є необхідністю, – зауважив Ігор Терехов.

За його словами, облаштувати першу зупинку планують десь до 10 серпня, втім міська влада поки що не розкриває її точну локацію. Зводити укриття будуть за гроші з міського бюджету, але скільки це коштуватиме, теж поки невідомо.

Попри постійні обстріли Харкова, за словами мера міста, городяни продовжують повертатися в обласний центр. Терехов стверджує, що більше харків’ян повертається до міста, ніж від’їжджає з нього. Про це міський голова розповів 1 серпня в етері Національного телемарафону.

– Ми маємо сьогодні позитивну динаміку повернення до міста Харкова, люди приїжджають до міста. Так, звичайно, місто Харків зовсім інше, ніж воно було до моменту російської агресії, до моменту початку військових дій. Харків інший, бо дуже багато будівель зруйновано. Але ми разом із волонтерами намагаємося зробити так, щоб навіть ті будівлі, які зруйновані, більш-менш упорядкувати: забиваємо контури, розчищаємо вулиці, немає завалів. Це дуже важливо, тому що це атмосфера у місті, – вважає очільник міста.