Кототерапія в Харкові: як котики із зони бойових дій допомагають людям зняти стрес

03.06.2024 12:49 Харків
ГО «Порятунок тварин Харків» ГО «Порятунок тварин Харків»

У Харкові працює реабілітаційний центр для котів із зони активних бойових дій.

 

Як розповіла журналістці медіа «Слобідський край» представниця ГО «Порятунок тварин Харків» Ярина Вінтонюк, наразі в Харкові працює Реабілітаційний центр «Маленький Принц» з котиками із зони бойових дій. Це місце, куди пухнастики приїжджають після лікування та карантину.

– Цей Центр ми відкрили торік. Ми розуміли, що тваринам війни потрібні умови, схожі на домашні. Щоб у кожної з них було місце, де вони можуть сховатись, відпочити, відчути себе в безпеці, – зазначила Ярина Вінтонюк.

Наразі ГО орендує приміщення, де вже зробили ремонт і встановили багато лазалок, поличок, меблів та іграшок для котів. Окрім котиків, у Центрі розмістили евакуйованих рибок з Костянтинівки.

Кототерапія у Харкові

Евакуйовані рибки/ГО «Порятунок тварин Харків»

– У Центрі можна  перечекати з нами всі тривоги. Можна попити чай разом з котиками. Також ми плануємо зробити кімнату релаксу, щоб людина могла прийти та поспати поряд з котиками, – каже Вінтонюк.

Ідея створити такий взаємний реабілітаційний центр виникла практично одразу після його відкриття. Ярина зазначає, що не тільки котикам потрібна увага людей, а й навпаки.

– Дітей до нас дуже багато приходить. Але ми ще чекаємо на військових, хочемо, щоб вони дізнались про нас. Вони можуть прийти до Центру в будь-який час і відпочити. Справді є позитивний ефект від спілкування з котиками, вони дуже багато віддають енергії. Загалом, тварини без слів можуть підтримати нас, помурчати та заспокоїти своєю увагою. До нас приходили люди, які казали, що їм навіть психологи не могли так допомогти, як 15 хвилин, проведених  у нашому Центрі, – каже вона.

Також охочі можуть «усиновити» котиків з реабілітаційного центру.

Автор: Анастасія Хушану