На честь Харкова назвуть ударний керований бомбардувальник

21.06.2023 17:24 Харків

Ударний керований бомбардувальник українського виробництва «Hunter Killer» назвуть на честь міста Харків.

Як пише «Слобідський край», про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної ради.

«В Україні стартував проєкт «Крила помсти», мета якого – виготовлення 1 тис. автономних безпілотних бомбардувальників та камікадзе українського виробництва «Hunter Killer», або «XaKi». Вони стануть новою високоточною далекобійною зброєю і першою у світі безпілотною ударною ескадрильєю», – йдеться у повідомленні.

Виробництво першої серії ударних бомбардувальників уже запущено. Кожен з них отримає назву на честь  одного з міст-героїв України, що найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення – Харків, Буча, Херсон, Маріуполь, Ірпінь та Бахмут.

Нагадаємо, у Харкові благодійний фонд «Громадянин» разом з медично-оздоровчим центром «FORTIS» розпочали нову безоплатну програму для поранених українських захисників під назвою «Реабілітація кіборгів».

 Нагадаємо також, що у місті Харків унаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено близько 500 будинків, з яких 50-60 не підлягають відновленню і будуть знесені. Зруйновані будівлі проходять кілька етапів експертиз.

Також ми писали, що у Харкові триває процес перейменування топонімів, назви яких пов’язані з країною-терористом. Загалом перейменувати треба близько 400 назв.

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.