Пошкоджені будинки Харкова проходять кілька етапів експертних перевірок

15.06.2023 15:51 Харків

У місті Харків унаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено близько 500 будинків, з яких 50-60 не підлягають відновленню і будуть знесені.

Як передає «Слобідський край», посилаючись на пресслужбу Харківської міськради, про це радіо «Накипіло» розповів заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Олексій Богач.

Будівлі, які були значно пошкоджені під час обстрілів Харкова, мають пройти кілька етапів експертних перевірок для отримання державних коштів на відновлення.

За його словами, спочатку їх перевіряють інженери КП «Жилкомсервіс», а потім вчені, які досліджують зразки бетону, цегли, арматури тощо.

«Інструментальні експертизи проходять за графіком виділення державних коштів на реконструкцію, адже якщо ми зробимо експертизу і півроку нічого не робитимемо, то вона втратить актуальність. Якщо фінансування прийде у 2024 році, то експертиза у 2023 році буде марнотратною. Іноді дешевше звести нову сучасну будівлю, ніж відновлювати стару», – пояснив перший заступник директора департаменту.

Крім того, Олексій Богач повідомив, що зараз міська влада співпрацює з Державним агентством відновлення щодо 60 об'єктів, 20 з яких, у тому числі освітні та медичні установи, знаходяться на Північній Салтівці.

Нагадаємо, у Харкові активно триває перевірка наявних укриттів. На сьогоднішній день близько 6 % від їх загальної кількості не відповідає нормам.

Нещодавно ми писали, що у школах Харкова облаштовують 128 укриттів, що дозволить у новому навчальному році запровадити комбіноване навчання.

Нагадаємо також, що у Харкові з початку року зареєстрували бізнес понад 4,5 тисячі підприємців. Станом на 1 червня кількість фізичних осіб-підприємців у місті Харкові склала 118 912 осіб.

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко