На мапі Харкова з’явився в’їзд Джуса: у місті перейменували 18 вулиць та провулків

02.04.2024 12:21 Харків
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

У місті Харкові перейменували 18 топонімів, назви яких пов’язані з росією. 

Як передає «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу Харківської міської ради, відповідне розпорядження підписав Харківський міський голова Ігор Терехов.  

Так вулиця Бакуліна тепер називається вулицею Євгенія Єніна (на честь колишнього першого заступника міністра внутрішніх справ України, який загинув в авіакатастрофі в Броварах), вулиця Біломорська вулицею Фінською, а вулиця Байкальська вулицею Сніжною.

Провулок Кронштадтський перейменували на провулок Чумацький, а вулицю Кронштадтську на вулицю Литовську, провулок Алтайський на провулок Вітряний, а в’їзд Трінклера на в’їзд Джуса (на честь українського військового льотчика Андрія Пільщикова з позивним «Джус»).

Також вулиця Красноуральська стала вулицею Низинною, вулиця Іртиська вулицею Мерлинською, провулок Іртиський провулком Чепельським, вулицю Іжевську перейменували на вулицю Цукрову, а однойменний провулок носить назву Заможного.

Провулок Кольський відтепер називатиметься провулком Червоної Рути, провулок Ельбруський перейменували на провулок Буковельський, а провулок Єльнінський на провулок Барвистий. Крім того, вулиця Владивостоцька стала вулицею Шведською, однойменний провулок Скандинавським, а в’їзд Лірницьким.

Раніше голова Харківської облради повідомила, що назви з російським корінням мають відійти у минуле, а вулиці та міста повинні носити імена сучасних героїв України.

Нагадаємо, у Липецькій громаді триває громадське обговорення стосовно перейменування об’єктів топоніміки, які пов’язані з росією.

Автор: Галина Гришко