Над Харковом за час війни збили понад 50 ворожих повітряних об'єктів

25.07.2022 18:40 Харків
Фото: Констянтин Немічев. Березень 2022 року, збитий літак рф впав на території авіазаводу Фото: Констянтин Немічев. Березень 2022 року, збитий літак рф впав на території авіазаводу
Протягом 4,5 місяця в Харків не залітає ворожа авіація.

В інтерв'ю Суспільному офіцер протиповітряної оборони Михайло розповів, що головною метою ворожої авіації у перші тижні війни було знищення адміністративних будівель, сіяння хаосу серед населення та знищення пунктів управління підрозділів для того, щоб сухопутним компонентам була пряма дорога зайти в Харків, аби захопити його. 

Над Харковом за час війни збили понад 50 ворожих повітряних об'єктів

Фото: Суспільне. Офіцер протиповітряної оборони Михайло

Завдяки тому, що на даний час уже понад 50 повітряних об'єктів, а саме літаків та БПЛА, було знищено в небі над містом, – тут стало спокійніше. На це вплинула і передислокація зенітно-ракетних підрозділів та перепланування ходу дій. До речі, найчастіше над Харковом збивали Су-34 та БПЛА, які розвідували місця розташування української техніки.

Ворожі повітряні сили на Харківщині збивають за допомогою С-300, ЗРК “Бук” та засобами безпосереднього прикриття. За словами офіцера, ПЗРК, якими захисники збивають ворожі об'єкти, – у нас вистачає, а в межах своїх технічних характеристик вони виконують свої завдання.

По Харкову окупанти застосовують оперативно-тактичні ракети типу "Іскандер", "Точка", ракетні системи залпового вогню "Ураган", "Смерч", "Торнадо", "Град" та далекобійну ствольну артилерію – це не є характерними цілями для зенітно-ракетних комплексів ППО. Різні швидкості не дозволяють технічно це робити.

За словами офіцера, необхідно розрізняти протиповітряну та протиракетну оборону, бо це абсолютно різні речі. 

– Протиракетні – це інші види систем, які дозволяють перехоплювати цілі з врахуванням аж до 9 тис. км на годину, наші системи на це не спроможні. Протиповітряна оборона працює по стандартних цілях – літаки, крилаті ракети, надзвукові, – пояснює він.

Крім того, він наголосив, що ППО не здатна протидіяти системам залпового вогню.

– Є сучасні системи іноземного виробництва, які можуть це робити. Чекаємо. Завдяки партнерам, думаю, вони нададуть нам протиракетну оборону, нові засоби ППО, якими ми будемо виконувати завдання, й небо над Харковом буде повністю закрите від ракет, – каже Михайло.

Наразі окупанти зосереджують свою увагу на Чугуєві, Рогані, критичних об'єктах цивільної інфраструктури та військових об'єктах.

– Розслаблятися не раджу Харкову, бо прилітають зі ствольної артилерії снаряди, з РСЗВ прилітає, гинуть люди, діти. Не треба нехтувати повітряною тривогою, попередженнями про артилерійські обстріли, треба негайно йти в укриття, всіх дітей заганяти додому. Збережімо свої життя, щоб наша країна розвивалася і в подальшому перемогла, – наголошує офіцер протиповітряної оборони.

Автор: Анастасія Хушану