Навчався у Харкові: СБУ викрила зрадника, який воював на боці окупантів

16.05.2024 16:45 Харків
Фото: речник в управлінні СБУ у Харківській області Владислав Абдула Фото: речник в управлінні СБУ у Харківській області Владислав Абдула

СБУ викрила зрадника, який воював на боці окупантів та закликав знищувати українців.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на речника в Управлінні СБУ Харківської області Владислава Абдулу.

Слідчі СБУ повідомили про заочну підозру учаснику інтернаціонального батальйону «Пятнашка», що входить до 100-ї мотострілецької бригади збройних сил рф.

У ході досудового розслідування встановлено, що 29-річний уродженець Донецька навчався у Харкові та у 2019 році вирішив повернутись на непідконтрольну Україні територію.

З початком повномасштабного вторгнення рф на територію України чоловік приєднався до батальйону «Пятнашка» та почав воювати проти Збройних Сил України.

З перших днів війни зрадник разом з російськими окупаційними військами прибув на Харківщину. На території міста Куп’янськ він брав участь у фільтраційних заходах та репресіях місцевих жителів. Також чоловік виконував функцію конвоювання та охорони затриманих патріотично налаштованих громадян України.

Окрім цього, зловмисник брав участь у зйомках пропагандистських сюжетів, в яких відкрито засуджував політичне керівництво України та висловлював свої проросійські погляди.

Зокрема, він закликав будь-якими методами знищувати військовослужбовців Сил оборони України та інших громадян.

Наразі вказаному громадянину України заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 111 (державна зрада) та ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) КК України.

Нагадаємо, що СБУ завершила розслідування щодо пропагандистки, яка агітувала приєднати тимчасово окуповані території до рф.

Також Служба безпеки викрила та затримала у Харкові ще одного пропагандиста ідей «руського миру».

Автор: Валерія Ткаленко