У Харкові 30 музеїв було зруйновано або пошкоджено окупантами

05.09.2022 16:45 Харків
27 серпня окупанти пошкодили пам'ятку архітектури в Харкові 27 серпня окупанти пошкодили пам'ятку архітектури в Харкові

У Харкові зруйновано або пошкоджено 30 музеїв та 53 медзаклади.

У національному телемарафоні мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що деякі експонати перевозять в інші місця задля їх збереження.

– На сьогодні зруйновано 30 музеїв, бібліотека Короленка. Ми продовжуємо частково відновлювати їх. Ми передислокуємо експонати, тому що розуміємо, що це надбання всього народу та всього людства. Звичайно, ми евакуюємо у безпечніші місця експонати. Є руйнації, великі руйнації. Я впевнений, що після Перемоги ми все це відновимо, – сказав він.

Окрім того, у Харкові зруйновано або пошкоджено 53 медичні заклади. Через це лікарів та пацієнтів переводять в інші, не пошкоджені, заклади.

За словами Ігоря Терехова, окупаційні війська продовжують знищувати й інфраструктуру міста. Гатять по трансформаторних підстанціях, теплотрасах, котельнях та водогонах.

– Російські окупанти хочуть зробити так, аби не було тепла, води, аби сміття не вивозили – і ми це все розуміємо. Тому будемо протистояти далі, – зазначив мер Харкова.

Попри обстріли, у Харків продовжують повертатися люди. Наразі у багатостраждальному районі Північна Салтівка відновили рух громадського транспорту. Але людей застерігають бути обережними, не нехтувати повітряною тривогою та дотримуватися комендантської години.

Автор: Анастасія Хушану