Програма «Прихисток» у Харкові: як отримати компенсацію власникам житла

15.02.2023 16:27 Харків
У місті Харків з 1 по 5 лютого управління соціального захисту населення внесли до реєстру осіб, що розмістили ВПО та подали заяву про отримання компенсації витрат, 1,3 тисячі заяв від власників житла, які прихистили 2,7 тисячі ВПО.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської міської ради, передає «Слобідський край».

За січень до центрів надання адміністративних послуг міста Харкова та його територіальних підрозділів з повідомленнями про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб звернулися 339 власників житла, 32 – надіслали повідомлення на електронну пошту: [email protected].

Важливо знати:

  • на отримання компенсації мають право власники житла, які безоплатно розмістили ВПО (крім членів своєї сім’ї); 
  • компенсація виплачується з метою покриття фізичним особам витрат, понесених ними у зв’язку з розміщенням ВПО, та за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги (факт відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги особа, яка розмістила ВПО, підтверджує своїм підписом, що проставляється у заяві про отримання компенсації);
  • сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення ВПО, з дня їх розміщення, але не раніше дати взяття на облік ВПО (дата видачі довідки).

Для отримання компенсації за розміщення ВПО необхідно подати повідомлення з усіма необхідними документами, а потім, з 1 по 5 число місяця, наступного за звітним, звернутися із заявою та документами.

Заява подається щомісячно, а повідомлення – у випадку зміни кількості розміщених осіб чи коли ВПО покидають житло.

Заяви на отримання компенсації та інші документи, які надійшли на електронну адресу: [email protected], приймаються та пересилаються для опрацювання до управлінь соціального захисту населення за місцем розміщення житла з 1 по 5 число місяця. Заяви, котрі надійшли пізніше, розгляду не підлягають. 

З детальною інструкцією та документами, необхідними для компенсації, власники житла можуть ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3NWWF2w.

Нагадаємо, у Харківській області за останній місяць зареєстрували майже 10 тисяч переселенців. Наразі у Харківській області в управліннях соціального захисту населення на обліку перебуває 461,2 тисячі переселенців – це 378,3 тисячі сімей.

Практично половина з них проживає у Харківському районі.

У Лозівській громаді Харківської області продовжують знаходитися 12 тисяч внутрішньо переміщених осіб. 7700 з них призначено соціальну допомогу на проживання. З початку воєнного стану Лозівщина прийняла близько 20 тисяч переселенців.

Головні новини Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко