На кінець 2022 року в Лозівській громаді залишаються майже 12 тисяч ВПО

09.01.2023 16:52 Лозова

У Лозівській громаді Харківської області продовжують знаходитися 12 тисяч внутрішньо переміщених осіб. 7700 з них призначено соціальну допомогу на проживання. З початку воєнного стану Лозівщина прийняла близько 20 тисяч переселенців.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на начальницю Управління праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради Вікторію Кіпкало.

З початку воєнного стану Лозівська громада прийняла близько 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб. На кінець 2022 року на Лозівщині перебуває майже 12 тисяч переселенців, з них 7700 отримують державну соціальну допомогу на проживання. Усього з березня ВПО виплачено допомогу на суму трохи понад 179 мільйонів гривень.

– Також в управлінні проводиться приймання документів від фізичних осіб, які безоплатно поселили в себе переселенців та отримують компенсацію за державною програмою «Прихисток». Починаючи з квітня 2022 року, 1225 місцевих жителів поселили в себе 2962 внутрішньо переміщені особи, сума призначеної компенсації за квітень-листопад складає 4,2 мільйона гривень, – розповідають у Лозівській міській раді.

Усього в Лозівській громаді нараховуються близько 20 тисяч громадян пільгових категорій. Майже 14 тисяч домогосподарств отримують житлові субсидії, дві з половиною тисячі осіб мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, шість з половиною тисяч родин отримують різні види соцдопомоги. За минулий рік сума виплачених допомог склала 192,5 мільйона гривень, житлову субсидію виплатили на суму 102,6 мільйона гривень.

– Найбільш численні категорії громадян, які мають право на пільги: ветерани війни – 1877 осіб; 275 воїнів-інтернаціоналістів, особи з інвалідністю – 6173 особи; особи, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи – 548 осіб; багатодітні сім’ї – 650 родин, в яких виховується 2182 дитини, – ділиться даними Управління соцзахисту.

Також у Лозівській громаді діють Програми соціального захисту населення Лозівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки та Програми соціальної підтримки Захисників та Захисниць України, членів їх сімей та членів сімей загиблих. Згідно з цими програмами надається матеріальна допомога. За 2022 рік вона склала майже 309 тисяч гривень.

За листопад-грудень 2022 року Управління соцзахисту забезпечило 467 домоволодінь паливною деревиною на загальну суму в 4,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, з бюджету Лозівської громади виділили 10 мільйонів гривень на закупівлю генераторів. Під час блекауту в листопаді, який  тривав більше 40 годин, по вулицях курсували «швидкі», щоб місцеві жителі могли отримати медичну допомогу.

Нагадаємо також, що у першому поліклінічному відділенні міста Лозова відкрили нові офтальмологічні кабінети, в яких місцеві жителі можуть пройти медичне обстеження зору на оновленому обладнанні.

Головні новини Лозова та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.