Скільки маршрутів громадського транспорту запустять у Харкові з наступного тижня

13.05.2022 18:25 Харків
Фото: kh.depo.ua Фото: kh.depo.ua
З 16 травня у Харкові розпочнуть ходити трамваї, тролейбуси та автобуси.

Про це сьогодні, 13 травня, у своєму відеозверненні повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

За його словами, це рішення було ухвалене, оскільки ворожа армія була відкинута від міста, і вже п'ять днів харків'яни живуть без обстрілів.

– Це дозволить перезапустити економіку Харкова, дасть вам можливість діставатися до роботи, доїжджати до магазинів, пересуватися містом, – зазначив міський голова.

За його словами, зараз міські служби зайняті відновленням електроліній трамвая та тролейбуса.

Читайте також: Тетяна Єгорова-Луценко: один, два роки – і ми все відбудуємо

Оскільки ворог знищив понад половину трамваїв та 35 кілометрів ліній електропередачі, транспорт тимчасово працюватиме в усіченому режимі. Спочатку у місті запустять чотири трамвайні та вісім тролейбусних маршрутів. Згодом цю кількість збільшать, оскільки паралельно відновлюватимуть електролінії та тягові підстанції. Крім того, у Харкові запустять 25 автобусних маршрутів.

– Розробляючи ці маршрути, ми намагалися зробити так, щоб із будь-якої точки міста харків'яни могли дістатися туди, куди їм потрібно. У суботу на сайті міської ради буде опубліковано схему роботи наземного транспорту. Також для вашої зручності інтервал руху транспорту буде вивішений на зупинках, – наголосив міський голова.

У зв'язку з дією комендантської години трамваї, тролейбуси та автобуси курсуватимуть з 7:00 до 19:00.

Також Ігор Терехов повідомив, що вже найближчим часом розпочнуть готувати до роботи метро. За його словами, людей, які втратили будинок через обстріли російської армії та змушені жити в метрополітені, переселять до гуртожитків, поки вони не отримають нове постійне житло.

Автор: Савелій Мякушко