Стежив за військовими льотчиками та СБУ: до 15 років ув’язнення отримав харків’янин

18.04.2024 14:21 Харків
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Прокурори в апеляції відстояли вирок харків’янину, який передавав фсб рф дані про українських захисників, співробітників СБУ та військових льотчиків.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Прокурори довели, що наприкінці 2022 року харків’янин, який працював охоронцем паркувального майданчика, налагодив контакт через месенджер «Telegram» з оперативним співробітником фсб рф у московській області. Від росіянина чоловік отримав завдання для проведення підривної діяльності проти України, на що погодився.

Чоловік стежив у Харкові за українськими захисниками: намагався встановити місця їхньої дислокації та проживання, а також маршрути пересування військової техніки. Він збирав інформацію про командирів спецпідрозділів ЗСУ, співробітників Служби безпеки України та військових льотчиків. Розвіддані харківʼянин передавав, додаючи медіафайли з прив’язкою до місцевості.

Він спілкувався виключно через додаток «Telegram», періодично видаляючи листування, змінюючи облікові записи, з яких велось спілкування, використовуючи умовні фрази та позначення тощо.

Крім того, агент надавав російському куратору інформацію про об’єкти критичної оборонної промисловості у Харкові для подальших ракетних ударів.

У березні минулого року правоохоронці викрили зрадника, йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави, але за принципової та послідовної позиції прокурорів Харківської обласної прокуратури суд апеляційної інстанції залишив без змін вирок 60-річному чоловіку, якого визнано винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, що дізнавачі викрили чергову колаборантку, яка забезпечувала виготовлення тимчасових посвідчень для отримання матеріальної допомоги від окупантів.

Також раніше ми писали, що СБУ затримала сім’ю зрадників, які хотіли підірвати залізничні ешелони ЗСУ на Харківщині.

Автор: Валерія Ткаленко