ТЕЦ-5 у Харкові повністю зруйнована: оновлені дані про наслідки масованого обстрілу

25.03.2024 17:40 Харків
Знищена ТЕЦ / Фото ілюстративне, ua-energy.org Знищена ТЕЦ / Фото ілюстративне, ua-energy.org

Унаслідок знищення ТЕЦ-5 місто Харків втратило основні потужності генерування теплової та електричної енергії.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ТЕЦ-5.

22 березня росіяни здійснили масовану атаку на об’єкти критичної інфраструктури Харківщини. Проте найбільших руйнувань з початку воєнних дій зазнала саме ТЕЦ-5 у прифронтовому Харкові. Живлення міста зараз відбувається силами інших регіонів.

За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 зруйнована повністю. Наразі унеможливлене виробництво як електричної, так і теплової енергії для Харкова, його жителів та інших промислових споживачів.

Повністю оцінити масштаби завданих збитків та необхідних відновлювальних робіт на об’єкті можна буде лише після завершення огляду та розбору завалів. Однак
, на думку енергетиків, уже зараз очевидно, що це вкрай трудомісткий та дороговартісний процес, порівняний із новим будівництвом. 

Відновлення теплоелектроцентралі передбачає виготовлення ексклюзивного обладнання енергоблоків, зокрема турбін, генераторів тощо. У разі повноцінного фінансування робіт, допомоги з виробництвом і поставкою устаткування процес реконструкції триватиме не один рік, – пояснив головний виконавчий директор ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» Олександр Мінкович.

Нагадаємо, 25 березня міський голова Ігор Терехов пояснив, чому в Харкові відключають світло не за графіком та скільки споживачів уже вдалося заживити.

Як було вказано вище, наразі у Харкові впроваджено графік погодинних відключень електроенергії. Він діятиме з 25 по 31 березня.