У Харкові розробляють систему диференційованого оповіщення про повітряні тривоги

22.02.2024 20:19 Харків
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

У Харкові планують створити ситуаційний центр, в якому працюватиме система відеоспостереження та аналітики.

Нова система сповіщень дозволить децентралізовано повідомляти про загрози, передає «Слобідський край». 

Як пояснили у Харківській міскраді, 80 % тривог – це ті тривоги, які вмикаються на прикордонних територіях, коли є пуски з артилерії або пуски авіабомб у Куп’янському та інших районах області. Мета проєкту – це значне зниження кількості тривог у Харкові шляхом впровадження нової системи оповіщення. Це також дозволить владі швидше знаходити місця влучань ракет та дронів-камікадзе у місті.

Проєкт Ситуаційного центру, який швидше реагуватиме на виклики воєнного часу, розробляють у Харкові спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програмне забезпечення для диференційованої системи оповіщення розробляє Департамент надзвичайних ситуацій спільно з громадською організацією «Харківський ІТ Кластер».

Нагадаємо, у січні начальник ХОВА Олег Синєгубов повідомляв, що разом з Міноборони та Генштабом України місцеві власті працюють над тим, щоби повітряні тривоги були більш точними та відповідали реальним загрозам. Удосконалення оповіщення про повітряну тривогу дозволить вмикати її на окремій частині області, де є реальна загроза обстрілів. Наразі низці бізнесів невигідно працювати на Харківщині, адже повітряна тривога лунає доволі часто та скорочує кількість реальних робочих годин.