У Харкові відновлюють дитячу лікарню, яка пережила чотири обстріли

08.05.2024 19:55 Харків
Фото: Харківська обласна військова адміністрація Фото: Харківська обласна військова адміністрація

Пошкоджену від обстрілів Обласну дитячу лікарню відновлять до кінця літа.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну військову адміністрацію.

У медзакладі відремонтували покрівлі над будівлею прозектури, харчоблоку та над вхідною групою головного корпусу лікарні, замінили пошкоджені вікна та огорожу.

– Загальна кошторисна вартість проєкту – понад 30,6 мільйона гривень. Це найбільший  лікувальний заклад області для дітей, тому маємо забезпечити його повноцінну роботу, – зазначає начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Харківська обласна дитяча клінічна лікарня з початку російської агресії пережила чотири обстріли.

– Перший обстріл був 25 лютого 2022 року. Потім 1 березня, 7 квітня і ще один у серпні 2022 року. В результаті обстрілів були пошкоджені приблизно 550 вікон, фасад, міжкімнатні двері, – розповідає медичний директор із стаціонарної допомоги Олексій Савво.

Крім цього, від початку повномасштабної війни пролікували більше 200 дітей з мінно-вибуховими травмами, яких шпиталізували після обстрілів. Це діти з Харкова та області.

У Харкові відновлюють обласну дитячу лікарню, яка пережила чотири обстріли

До кінця літа у Харкові відновлять обласну дитячу лікарню / Фото: ХОВА

Нагадаємо, що у деокупованому місті Ізюм Харківської області відкрилася відбудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2. Вона вціліла під час активних бойових дій та окупації, але зазнала серйозних пошкоджень.

Нагадаємо також, що у Харківській області 4 заклади мають договір з НСЗУ на надання безоплатної неонатальної допомоги: Обласна клінічна лікарня, Міський перинатальний центр, Обласний клінічний перинатальний центр, Обласна дитяча клінічна лікарня.

Автор: Валерія Ткаленко