В Ізюмі відкрилася відновлена амбулаторія: які медичні послуги надаються

30.04.2024 11:50 Ізюм
Внутрішнє начиння амбулаторії/Фото: Харківська міська рада Внутрішнє начиння амбулаторії/Фото: Харківська міська рада

У деокупованому місті Ізюм Харківської області відкрилася відбудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2. Вона вціліла під час активних бойових дій та окупації, але зазнала серйозних пошкоджень.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла директорка НКП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм» Юлія Вродзинська.

– Амбулаторія складалася з двох корпусів. Один уцілів, а другий зазнав значних руйнувань: було пряме потрапляння в дах, зрушила з місця стеля, від детонації потріскалися стіни. Обстріли завдали непоправної шкоди меблям та медичному обладнанню. Незважаючи на плачевний стан закладу, відразу після деокупації в уцілілому його корпусі вели прийом такі вузькі спеціалісти, як травматолог і отоларинголог, частково працював денний стаціонар. Завдяки підтримці міжнародних партнерів, сьогодні медустанова запрацювала майже в довоєнному режимі: пацієнтів приймають шість сімейних лікарів, – говорить Юлія Вродзинська.

Амбулаторія № 2 розташована в районі залізничного вокзалу, де сьогодні проживає щонайменше 13 тисяч містян. Це більш ніж половина від нинішньої кількості жителів Ізюма. У відновленому медзакладі, за потреби, вони можуть перевірити кров на вміст цукру, протестувати кров на гепатити В і С, перевірити її на ВІЛ, отримати загальний аналіз сечі, пройти перевірку на ковід. А також зміряти тиск, зняти кардіограму, зважитися. Діти – отримати щеплення за віком, дорослі – профілактичні від дифтерії і правця.

Оновлена амбулаторія також оснащена зручностями для людей з інвалідністю. По-перше, ширина коридорів і дверних пройомів дозволяє провезти людину на візку, по-друге, за допомогою спеціального підйомника пацієнт легко переміщується до середини медустанови.

Для пацієнтів створені комфортні умови в кабінетах сімейних лікарів, для них облаштовані денний стаціонар, оглядова, кабінет інфекційних захворювань. У планах – організація «Центру раннього втручання» для дітей з інклюзією, де з ними працюватимуть психологи і дефектологи.

Нагадаємо, що на Харківщині відновлять лікарню, яка постраждала у перший рік війни.

Також нагадаємо, що у селі Донецької громади вперше за чотири роки амбулаторія отримала лікаря.