У Харкові військових і цивільних, які загинули внаслідок агресії рф, ховатимуть безкоштовно

02.07.2024 15:49 Харків
Фото: Харківська міська рада Фото: Харківська міська рада

У Харкові з початку 2024 року поховали 298 загиблих або померлих унаслідок збройної агресії рф, у тому числі 77 цивільних.

Як пише «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу Харківської міської ради, з бюджету Харківської міської територіальної громади відшкодовуватимуться витрати на поховання на міських кладовищах харків’ян, які загинули (померли) внаслідок збройної агресії рф.

На сесії Харківської міської ради 2 липня депутати затвердили Програму організації безоплатного поховання загиблих або померлих військовослужбовців ЗСУ, інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань, а також цивільних осіб, загиблих або померлих у результаті ворожих обстрілів та руйнувань, спричинених військовою агресією рф проти України.

Програма затверджена на 2024-2027 роки.

За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства, за перше півріччя 2024 року в Харкові було поховано 298 загиблих або померлих унаслідок збройної агресії рф, у тому числі 77 цивільних. З огляду на масштаби руйнувань житлового фонду та об’єктів інфраструктури Харкова внаслідок ворожих обстрілів, які не припиняються, існує потреба в організації безплатного поховання зазначених категорій населення. 

З міського бюджету відшкодовуватимуться фактичні витрати на визначені програмою ритуальні послуги, але в розмірі не більше трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Нагадаємо, захисники і захисниці Харківщини можуть отримати 50 % компенсації за оплату навчання у вишах регіону. Компенсація здійснюється в межах реалізації Комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей.

Оперативні новини читайте в нашому Telegram. 

Автор: Галина Гришко