У Харкові встановили ще 55 водяних колонок на випадок блекауту

23.03.2023 12:37 Харків

У місті Харків установили 55 водяних колонок, які можуть забезпечувати мешканців технічною водою під час аварійного знеструмлення та відсутності централізованого водопостачання. Ще 250 з початку року відремонтували.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів заступник директора комплексу «Харківводопостачання» комунального підприємства «Харківводоканал» Олексій Кучеревський.

Станом на сьогодні «Харківводоканал» пробурив та підготував 55 свердловин у місті Харків, з них 29 ручних колонок і 26, що працюють на генераторах. Мешканці міста у разі відключення електроенергії та відсутності централізованого водопостачання можуть підійти до визначених пунктів та набрати технічну воду для побутових потреб. У водоканалі наголошують, що вода з цих колонок не є питною.

Як зазначає заступник директора комплексу «Харківводопостачання», здебільшого колонки встановлювалися поруч з Пунктами Незламності, оскільки саме до них приходять люди набирати воду. Також важливим моментом була технічна можливість пробурити свердловину та встановити колонку.

Адреси розташування цих колонок можна дізнатися за номером 15-33, який для абонентів Харкова є безкоштовним.

– До 26 колонок, що працюють від автономних джерел живлення, у разі вимкнення світла виїжджають наші спеціалісти з генератором та надають воду стільки, скільки це буде необхідно, – зазначає Олексій Кучеревський.

Також «Харківводоканал» з початку 2023 року відремонтував понад 250 вуличних колонок, де у разі вимкнення світла та повної зупинки насосних станцій можна буде набрати воду зі слабким тиском ще деякий час.

26 січня Харківська міська рада повідомила, що комунальники завершили ремонт усіх магістральних водопроводів, що були пошкоджені російськими обстрілами на Північній Салтівці. Будинки Північної Салтівки продовжують оглядати компетентні спеціалісти, щоб зробити свої висновки стосовно того, чи підлягають вони відновленню, чи їх потрібно зносити.

Нагадаємо також, що в місті Харків станом на початок березня працюють близько 80 % від довоєнної кількості супермаркетів та велика кількість торговельних майданчиків, близько 400 аптек, 76 зоомагазинів та 32 ветеринарні клініки у всіх районах міста.

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.