Ворог прагне обстрілювати Харків з артилерії – ISW

11.05.2024 10:46 Харків
Фото ілюстративне / Генштаб ЗСУ Фото ілюстративне / Генштаб ЗСУ

Російські війська активізувалися на північному сході України. Аналітики ISW вважають, що це може бути спробою відтягнути українські сили та обстрілювати Харків з артилерії.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на новий звіт Інституту вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, наступ рф спрямований на відтягування української живої сили та техніки з інших критичних ділянок фронту на сході України.

Геолокаційні кадри свідчать, що окупанти захопили село Пильне, а ворожі воєнкори стверджують, що війська рф також узяли під контроль Стрілечу, Красне та Борисівку. Але, в ISW зауважили, що 10 травня в чотирьох населених пунктах і поблизу них, ймовірно, відбулися важкі бої.

– ISW з високою достовірністю оцінює, ґрунтуючись на достовірних українських звітах і перевазі доказів, що російські війська захопили Стрілечу, Красне та Борисівку, але ще не спостерігало геолокаційного підтвердження цієї оцінки, – додали фахівці.

На думку аналітиків, окупанти використають свій тактичний плацдарм найближчими днями, щоб посилити наступальні операції та відкинути ЗСУ якомога далі від кордону з бєлгородською областю, просунутися вглиб, аби мати змогу атакувати Харків з артилерії.

В ISW вважають, рф навряд чи розмістить артилерію вздовж лінії фронту, тому російські сили, ймовірно, мають намір просунутися ближче до міста Харків.

Ворог наразі знаходиться приблизно за 30 кілометрів від околиць, і їх просування на відстань до 20 кілометрів від міста, ймовірно, дозволить обстрілювати місто з артилерії.

– Нецільовий вогонь артилерії у поєднанні з постійними ударами плануючих бомб та ракет, ймовірно, мав би створити умови для більшого наступу на місто Харків пізніше, – говорять експерти ISW.

Крім цього, окупанти вживають обмежені зусилля, що не свідчить про широкомасштабний наступ з метою захопити та оточити Харків.

– Російським військам, ймовірно, буде важко захопити місто Харків, якщо вони прагнуть це зробити, бо це буде вимагати довгих переїздів по відкритій місцевості в масштабах, яких російські сили не здійснювали з початку повномасштабного вторгнення. Також деякі підрозділи російського Північного угруповання військ можуть бути не дуже боєздатними, – кажуть аналітики ISW.

Нагадаємо, що на півночі Харківщини ворог зупинений у «сірій зоні», там тривають запеклі бої з ворожою піхотою та технікою.

Також, через загострення ситуації у Харківській області здійснюється евакуація з Вовчанської та Липецької громад.

Автор: Валерія Ткаленко

Теги: