Енергетики заживили село у Дергачівській громаді, яке було тотально заміноване (фото)

Село Цупівка, Харківський район / Фото: АТ «Харківобленерго» Село Цупівка, Харківський район / Фото: АТ «Харківобленерго»

Фахівці Дергачівського РЕМ заживили перших споживачів у деокупованому селі Цупівка Харківського району, яке знаходиться у менш ніж 8 км. від кордону з рф.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на АТ «Харківобленерго».

Як розповів начальник Дергачівського РЕМ Володимир Климчук, село Цупівка залишалося без світла з початку повномасштабної війни. Спочатку населений пункт перебував під російською окупацією, а потім там точилися бої.

Складність робіт пов'язана з тим, що Цупівка перебувала в окупації, тут проходила і лінія зіткнення. Було заміновано все:  вулиці, житлові будинки... Через мінну небезпеку сюди дуже довго не пускали навіть місцевих жителів. Саперам довелося обстежити кожну хату. Рівень пошкоджень в Цупівці приблизно такий саме, як і в Прудянці. Електромережа зруйнована на 70 %. Заміни потребують трансформатори, опори, дроти. Тільки стійок необхідно 160-180 штук, – пояснив Володимир Климчук.

У деокуповану Цупівку повертається світло

Пошкоджена трансформаторна будка в селі Цупівка, Харківський район / Фото: АТ «Харківобленерго»

Одну з трьох підстанцій довелося замінити повністю. Наразі відновлення триває, однак енергетики поки що не можуть спрогнозувати точну дату завершення робіт. 

Роботи з відновлення електромережі тривають. На жаль, обсяги пошкоджень настільки великі, що робити якісь прогнози важко. Але зробимо все можливе, щоб якомога швидше світло з'явилося в кожному будинку, – додав начальник Дергачівського РЕМ.

Село Цупівка, Харківська область

Пошкоджені лінії електропередач на фоні зруйнованого будинку в селі Цупівка, 25 грудня / Фото: Фото: АТ «Харківобленерго»

Нагадаємо, енергетикам удалося заживити села Лобанівка та Токарівка Друга, що залишалися без світла від початку лютневого вторгнення. Для того, аби почати відновлювальні роботи у цих населених пунктах, фахівцям потрібно було відновити високовольтну лінію неподалік сусідньої Цупівки.

Також енергетики повністю заживили деокуповане село Малі Проходи. Електромережі у Малих Проходах були серйозно пошкоджені під час активних бойових дій. Аби повністю заживити село, фахівцям АТ «Харківобленерго» довелося відновити близько 50 % мереж.