У селі Харківського району приймає пацієнтів відбудована за 9 мільйонів амбулаторія (відео)

Фото: пресслужба ХОВА Фото: пресслужба ХОВА

Амбулаторія постраждала від російської агресії всередині березня 2022 року.

Після ремонту та оснащення амбулаторії в селі Лісне Харківського району з грудня 2023 року медики знову змогли приймати пацієнтів, повідомляє «Слобідський край».

Як зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов, відновлення медзакладу здійснювалося за кошти фонду ліквідації наслідків збройної агресії та місцевого бюджету і становило 9 мільйонів гривень.

– Відновлення медзакладів у невеликих населених пунктах після ворожих обстрілів так само важливе, як і оснащення великих районних лікарень. Оскільки саме первинна медична допомога забезпечує якісне обстеження пацієнтів, – сказав Олег Синєгубов.

На сьогодні, як повідомила сімейна лікарка Оксана Кравченко, у цьому амбулаторному пункті задекларовано 745 людей, з них 58 дітей.

– Меблі та техніку отримали завдяки програмі Угорської Екуменічної Служби Допомоги. Загалом я приймаю в цій амбулаторії двічі на тиждень, адже ще працюю в Черкаській Лозовій. На постійній основі тут перебуває медична сестра. У середньому приймаємо до 15 пацієнтів на день, – розповіла Оксана Кравченко.

Як додала медична сестра Інна Ворожбит, амбулаторія постраждала від російської агресії всередині березня 2022 року. Тоді влучання були поруч з будівлею, від цього пошкодилися стіни, дах, вікна та двері.

– Завдяки ремонту в приміщеннях стало набагато тепліше і краще працювати. Окрім того, від ЮНІСЕФ отримали холодильник для зберігання препаратів. Загалом це дуже старовинна будівля, вона побудована ще до Другої світової війни і пережила багато подій. Ремонт був їй необхідний, – прокоментувала Інна Ворожбит.

Нагадаємо, амбулаторії в Дергачах збудували ще один поверх.