Деокупований Ізюм зруйновано на 80%

17.09.2022 12:00 Ізюм
За попередньою оцінкою фахівців 80% міста Ізюм в Харківській області зруйновано.

Про це повідомили у ХОВА. Наразі в Ізюмі перебуває 35 піротехніків, які займаються ліквідацією вибухонебезпечних предметів. Загалом на Харківщині нині працює близько 200 рятувальників. Розмінування звільнених від окупантів територій є основним завданням. Такі роботи необхідні для пошуково-рятувальних робіт та розбирання завалів рятувальниками. Окрім цього, вкрай важливе розмінування електромереж, газопостачання та водопостачання.

Унаслідок авіаударів 9 березня в Ізюмі зруйновано два будинки. Місцеві жителі повідомляють, що під завалами й досі можуть перебувати тіла загиблих. Повертатися та навіть перебувати в Ізюмі досить небезпечно, у місті є цілі вулиці всипані протипіхотними та іншими мінами, які заборонені Женевською конвенцією.

Зруйнований будинок вІзюміДеокупований Ізюм зруйновано на 80%

Зруйнований будинок вІзюміДеокупований Ізюм зруйновано на 80%

 

Окрім того, в Ізюмі тривають роботи з ексгумації тіл на місці масового поховання місцевих жителів. Наразі відомо про щонайменше 440 могил.

- Велика кількість дітей, є тіла з зав'язаними руками позаду. Кожен цей факт буде розслідуваний і буде надана належна правова оцінка. Світ має визнати, що це дійсно факт геноциду українського народу, - зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Масові поховання в Ізюмі

16 серпня Президент України прокоментував ситуацію в Ізюмі та злочини рф проти українського народу.

- Росія повторила в Ізюмі те, що зробила в Бучі. І зараз ми тільки почали дізнаватися про повну правду про те, що відбувалося в цій частині Харківщини. Вже є чіткі докази тортур, знущань з людей. Більше того, є свідчення, що російські солдати, чиї позиції були неподалік цього місця, стріляли по похованим просто для розваги, - зазначив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, на звільнених територіях Харківської області співробітники Національної поліції виявили 10 приміщень, в яких російські окупанти катували місцевих жителів.

Автор: Анастасія Хушану