Ходили по воду за кілометр: у селі Ізюмської громади пробурили нову свердловину

04.07.2024 15:20 Ізюм
Жильці будинку по вулиці Залізнична разом зі старостою Миколою Протопопом (у центрі) біля свердловини/ Фото: Ізюмська МВА Жильці будинку по вулиці Залізнична разом зі старостою Миколою Протопопом (у центрі) біля свердловини/ Фото: Ізюмська МВА

У селі Іскра Левківського старостинського округу Ізюмської громади 13 родин залишились без води. Централізоване водопостачання у селі відсутнє, а стара колонка вийшла з ладу. Люди змушені були ходити по воду на відстань один кілометр. Наразі вони  користуються водою з нової свердловини.  

Про це медіа «Слобідський край» розповів староста Левківського старостинського округу Микола Протопоп.

  – Проблеми з водопостачанням виникли у жителів двоповерхівки, яка знаходиться на околиці села. Люди, більшість з яких пенсіонери, змушені були ходити по воду до громадського колодязя на відстань один кілометр. Потреби у технічній воді задовольняв Ізюмський міський водоканал: раз на тиждень до іскрівців відряджалась цистерна з водою. За рахунок позабюджетних коштів для 21 жителя будинку пробурена нова свердловина на глибину 63 метри, – розповів староста Левківського старостинського округу Микола Протопоп.

 Бурильні роботи планувалися минулої осені, але через ранні приморозки їх перенесли на весну.

Вода з нової свердловини в Іскрі Ізюмської громади

Люди куштують воду з нової свердловини

– Колонка біля будинку «видавала» щонайбільше два-три відра на добу. Разом з очільником старостинського округу ми стали думати, як допомогти людям. Віднайшли професіоналів, які упродовж декількох днів пробурили свердловину. Тепер люди з будинку на вулиці Залізнична з водою, –  зазначає начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко.

Під час окупації світла не було, водогін не працював. На все село було лише три колодязі. Люди збирали дощову воду, топили сніг. Тепер по воду ходити недалечко – свердловина знаходиться на подвір'ї будинку, в якому вони проживають.  

Нагадаємо, що Зачепилівська громада працює над проведенням водопостачання у проблемний населений пункт Абазівка.

Також нагадаємо, що на території Барвінківської громади комісія перевірила колодязі з питною водою громадського користування. За результатами перевірки на чотирьох об’єктах виявлені порушення вимог санітарного законодавства.
 
 

Автор: Тамара Кіч