Модульні котельні і нові технології: як відновлюють систему опалення в Ізюмі

27.06.2023 15:51 Ізюм

 Ізюмська громада Харківської області спільно з експертами U-LEAD працює над розробкою муніципального енергетичного плану. Він необхідний громаді для того, щоб при реконструкції зруйнованого під час окупації використовувати сучасні енергозберігаючі технології.

Як повідомив медіа «Слобідський край» секретар Ізюмської міської ради Костянтин Петров, Ізюмська громада стала однією із 48 громад з усіх регіонів України, які перемогли в конкурсі на участь у мережі з розробки муніципального енергетичного плану за підтримки  Програми «U-LEAD з Європою».

  – У нас великі руйнування після окупації, пошкодження різного ступеня отримали близько 85 % житлового фонду. Якщо все це відбудовувати, то тільки з використанням сучасних технологій: енергозберігаючих та заощадливих. Тому нам необхідний цей документ – енергетичний план. До війни в громаді проживало до 50 тисяч населення, сьогодні – близько 23 тисяч, та простежується чітка тенденція до повернення людей. Тому  спершу відбудовуватимемо житло»,  –  розповідає Костянтин.

 До повномасштабного вторгнення 22 котельні подавали тепло до 230 ізюмських  багатоповерхівок. Десять із них удалося полагодити до опалювального сезону. Тепло подавалось до 93 будинків.  З обласного бюджету ізюмчани отримали 60 мільйонів гривень на 10 модульних котельних і вже визначились з будинками, які вони будуть обігрівати. Один модуль – п’ять будинків.

  – Та спершу треба підготувати самі будинки: полагодити дах, вставити вікна, двері до під’їздів, відновити сходові марші тощо. Днями на ці цілі від міжнародних донорських організацій ми отримали чергову партію будматеріалів, –  зауважує секретар міськради.

Ізюмчани з «U-LEAD з Європою»  – давні партнери. У 2020-му завдяки їхній підтримці за всіма європейськими стандартами був технічно оснащений і забезпечений необхідним устаткуванням Ізюмський ЦНАП. Центр надавав до трьохсот різних послуг.  Під час окупації будівля зазнала значних руйнувань. Та вже наприкінці минулого року установа відновила свою роботу.

З Харківського регіону в проєкті також  бере участь Богодухівська територіальна громада.

Нагадаємо, що у Франції Ізюмська міська військова адміністрація підписала з французьким містом Шеннв’єр-сюр-Марн меморандум про побратимство.

Також нагадаємо, що школярам Ізюма та Савинської громади передали ноутбуки та планшети.

Раніше ми писали, що у місті Ізюм внаслідок детонації невідомого вибухонебезпечного предмета постраждав місцевий житель.

Більше новин Ізюм читайте на нашому сайті.   

Автор: Тетяна Чмут