На Харківщині ще у п’ятьох громадах з’являться власні шерифи

20.06.2024 14:53 Ізюм
Фото ілюстративне, ГУ НП Фото ілюстративне, ГУ НП

До проєкту «Поліцейський офіцер громади» долучились ще п’ять громад Харківської області.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на відділ комунікації поліції Харківської області.

Меморандум про співпрацю 20 червня з начальником ГУНП у Харківській області та фондом «Партнерство за сильну Україну» підписали представники Ізюмської, Оскільської, Куньєвської, Савинської та Курилівської територіальних громад.

Поліцейський офіцер громади мешкає на території громади та знаходиться на зв'язку постійно. Тобто це мобільний офіцер, в якого є свій службовий автомобіль, планшет, кабінет з необхідною технікою, де він приймає громадян. Основною функцією офіцера громади є профілактика правопорушень на території обслуговування, підкреслив начальник ГУНП у Харківській області Володимир Тимошко.

За його словами, кандидата на посаду поліцейського обирають безпосередньо представники територіальної громади, які присутні на конкурсній комісії. Якщо правоохоронець працюватиме незадовільно, голова громади може порушити питання про його заміну.

Наразі у 40 громадах Харківської області впроваджено проєкт «Поліцейський офіцер громади», там працюють 108 поліцейських офіцерів громади, на початку березня до лав поліції вступили 16 нових шерифів. Окрім деокупованої Роганської громади, проєкт реалізували на деокупованій території Балаклійської, Вовчанської, Дергачівської, Куп'янської, Кіндрашівської громад. 

Нагадаємо також, що у Харківській області вакансії на посади поліцейських офіцерів громади відкрито у 24 громадах.

Автор: Галина Гришко